Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėda ir Karlskrona: sena bičiulystė, naujos perspektyvos

2017-02-15

Gilias tradicijas turinti Klaipėdos ir Karlskronos bičiulystė - solidus pamatas naujiems projektams, glaudesniam savivaldybių, mokslo ir verslo bendradarbiavimui. Šiandien tai akcentavo Klaipėdos mokslo ir technologijų parke apsilankę ir su uostamiesčio atstovais susitikę svečiai iš Švedijos.

„Ryšius kuria ne spalvingos brošiūros, o gyvas bendravimas keičiantis savo idėjomis ir patirtimi. Dar 1989 m. sutartimi įtvirtinta mūsų miestų partnerystė yra išties gyva, nes turime nemažai bendro", - kalbėjo Karlskronos savivaldybės administracijos atstovai Marcus Fredriksson ir Tore Almlöf.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė svečiams pristatė pagrindines įstaigos veiklos kryptis, didelį įdirbį bei uostamiesčio potencialą SGD technologijų ir distribucijos, geoterminės energijos panaudojimo, IT srityse. Karlskronos savivaldybės atstovai savo ruožtu pasidžiaugė, jog maždaug prieš metus ir šiame Pietų Švedijos mieste veiklą pradėjo Mokslo ir technologijų parkas: „Įstaigos dėmesys kol kas sukoncentruotas į tris pagrindines sritis - jūrines technologijas, IT ir elektronines paslaugas, skirtas sveikatos priežiūros sektoriui, kuris vykstant visuomenės senėjimo procesams reikalauja vis daugiau dėmesio".

Susitikime dalyvavusi Klaipėdos miesto savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėja Viktorija Jakubauskytė-Andriulienė bei skyriaus vyriausioji specialistė Airida Čėsnienė užtikrino, kad uostamiesčio savivaldybė bei čia veikiančios verslo organizacijos pasiryžusios aktyviai tarpininkauti ieškant tinkamiausių partnerių konkretiems projektams įgyvendinti.

Svečiai iš Švedijos pristatė rugpjūčio pradžioje Karlskronos mieste vyksiantį renginį „Baltic Meeting Point", kuris turėtų po savo vėliava suburti visų Baltijos jūros regione išsidėsčiusių ir bendradarbiavimo ryšius plėtojančių miestų atstovus.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?