Pradžia   /   Naujienos   /   Kūrybinių industrijų pozicijos Klaipėdoje stiprėja

Kūrybinių industrijų pozicijos Klaipėdoje stiprėja

Inovacijomis grįsta inžinerinė pramonė, „mėlynosios” bei „žaliosios” technologijos uostamiesčiui yra itin svarbios, tačiau jo vystymuisi ne mažiau reikšmingos ir kūrybinės industrijos. Šios sferos atstovai Klaipėdoje pastaruoju metu pastebi išties teigiamų pokyčių.

 

Vienas itin lauktų įvykių – Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Pilies dirbtuvių atidarymas spalio 20 d.

 

Būdamas Klaipėdos regiono inovacinės aplinkos skatinimo centru, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) aktyviai prisideda kuriant palankias sąlygas startuolių ekosistemai, telkiant regiono inovacijų sistemos „kritinę masę", formuojant bendradarbiavimo ryšius bei klasterius. Tvirtos partnerystės neša akivaizdžią naudą miestui – būtent jų dėka nuo šio rudens aktyvūs, kūrybingi klaipėdiečiai pagaliau turi beveik 2 tūkst. kv. m erdves pačiame Klaipėdos centre, kuriose galės vystyti savo veiklas. Buvusiame Baltijos laivų statyklos administraciniame pastate duris atveriančios Pilies dirbtuvės – tai socialinė KMTP ir AB „Vakarų laivų gamykla“ iniciatyva, kurią su dideliu entuziazmu sutiko kūrybinių industrijų atstovai.

 

„Šio objekto atidarymas prasmingai ženklina 15-uosius parko veiklos metus. Žengdami į naujam gyvenimui prikeliamas erdves stengiamės sudaryti palankią terpę kūrybai virsti gamyba, sąlygas klaipėdiečiams dirbti ir patiems kurti naujas darbo vietas savo gimtajame mieste, o ne kelti sparnus svetur. Nėra abejonių, kad naujos idėjos stimuliuoja, verčia atsinaujinti bei ieškoti sąlyčio taškų su įvairių sričių kūrėjais ir tradicinius verslus. Tad naudą dalijasi visos pusės“, – akcentavo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

 

Ne visos kūrybinių industrijų sritys reiklios infrastruktūrai – kartais norint išgeneruoti vertingų idėjų pakanka kompiuterio, bendraminčių, tinkamo laiko ir vietos. Tai pasakytina apie žaidimų ar kitų kompiuterinių produktų kūrimą – sferą, kurioje KMTP indėlis auginant ir buriant talentus yra išties svarus. Bendradarbiaujant su Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija parke jau triskart vyko jaunuosius programuotojus ir kompiuterinės animacijos dailininkus subūręs „LT Game Jam" – didžiausias Baltijos šalyse kompiuterinių bei stalo žaidimų kūrimo renginys. Daugybę vertingo potencialo išlaisvina ir didžiausios Lietuvoje kūrybinės dirbtuvės „Hacker Games”, šiemet vėl sugrįžusios į pajūrį ir KMTP erdvėse surinkusios per 100 dalyvių.

Kūrybiškumą KMTP taip pat pasitelkia siekiant suteikti reikiamą paramą pirmuosius žingsnius dar tik žengiančiam verslui. Simuliaciniai žaidimai bei virtualus stimuliatorius – inovatyvūs įrankiai, kurie bus sukurti šiuo metu įgyvendinamo projekto „Pasiruošęs verslui!" (LLI-143 Ready for Business ReforB ) rėmuose.

Šiame projekte parkas dalyvauja su penkiomis kitomis Latvijos ir Lietuvos įstaigomis bei organizacijomis. „Pasiruošęs verslui!" nori įkvėpti dalintis savo unikalia patirtimi siekiant abiems šalims naudingos sinergijos, kuriant verslui reikalingus sprendimus. Simuliaciniai žaidimai bei virtualus simuliatorius pasitarnaus modeliuojant įvairias situacijas bei siekiant verslui išvengti skausmingų klaidų. Tikslinė šio projekto auditorija – įdomių verslo idėjų ir užmojų kurti savo verslą turintys jauni žmonės, o taip pat naujų, ne daugiau nei dvejus metus veikiančių įmonių steigėjai.

 

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.facebook.com/LLIReforB ir www.reforb.eu.

 

Projektą „Pasiruošęs verslui!" (LLI-143 Ready for Business/ ReforB ) finansuoja 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa. Straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

www.latlit.eu www.europa.eu

 

#LATLIT


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.