Pradžia   /   Naujienos   /   Stebins išmanūs sprendimai ir robotų kovos

Stebins išmanūs sprendimai ir robotų kovos

Gebėjimas kurti IT produktus ar sprendimus, išradingumas pritaikant inovatyvias technologijas šiandien atveria svaiginančias perspektyvas verslui. Jaunimas neignoruoja šių tendencijų – tą liudija augantis susidomėjimas programavimu ir robotika bei šioms sritims dedikuoti renginiai, kuriais bus itin dosnus spalis Klaipėdos mokslo ir technologijų parke: spalio 20 d. čia vyks programavimui skirta moksleivių konferencija, o spalio 28-ąją – robotų varžybos.

 

„Į milžiniškos sėkmės sulaukusius startuolius žvelgiama su neslepiamu susižavėjimu. Visgi linksniuojant istorijas, kurios iš pirmo žvilgsnio primena smagų nuotykį, kartais nutylimas faktas, jog siekiant savo svajonės neužtenka vien ambicijų – būtina atkakliai dirbti, nuosekliai auginti talentus ir idėjas. Jaunimą suburiantys ir jau tradiciniais tapę pas mus vykstantys renginiai, manau, yra puiki treniruočių platforma tiems, apie kuriuos ateityje galbūt rašys ir kalbės ne tik Lietuva, bet ir pasaulis“, – sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

 

Spalio 20 d. vyksianti konferencija „Programavimas – mano laisvalaikio dalis“, kurią bendradarbiaudami su KMTP organizuoja uostamiesčio pedagogai Ramunė Šimkuvienė, Vaidilutė Žukauskienė ir Leonas Šimkus, suburs apie dvidešimt 5-12 klasių moksleivių, pademonstruosiančių savo sukurtas programėles bei žaidimus. Publika turės progą susipažinti su išties plačiu idėjų spektru: nuo mobiliųjų sprendimų, skirtų dviratininkams, keliautojams, mieste vykstančiais renginiais besidomintiems žmonėms – iki „Iliuzijos gaublio“, kuris atveria galimybes naudojant mikroprocesorių bei LED technologijas kurti išmanius piešinius.

 

Nors spalio 28 d. KMTP vyksiančių  LEGO robotų varžybų „Robokopa 2017" dalyvių amžius nėra ribojamas, renginyje neabejotinai bus daug jaunų veidų. Robotų kūrėjai varžysis dviejose rungtyse: LEGO sumo ir LEGO linijos sekimo. Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro ir Išmaniosios mokyklos organizuojamo renginio  tikslas – skatinti robotikos ir mechatronikos sprendimų taikymą, tobulinti ir plėtoti intelektualias valdymo sistemas. Varžybos vyks pagal tarptautiniu mastu galiojančias robotų kovų taisykles ir bus atviros visiems, norintiems jas stebėti bei sirgti už savo favoritus, besikaunančius robotų ringe.

 

Anot R. Stubrienės, tokio pobūdžio renginiai sulaukia ir po KMTP stogu veikiančių IT įmonių atstovų dėmesio – profesionalams smalsu įvertinti jaunosios kartos gebėjimus ir išradingumą. „Savo ruožtu mūsų įstaiga, veikianti kaip Klaipėdos regiono inovacinės aplinkos skatinimo centras, siekia, kad jaunimo turimas bei gilinamas programavimo žinias papildytų ir reikiamos verslumo kompetencijos. Tad dalį šiuose renginiuose dalyvausiančių jaunųjų IT, robotikos ir mechatronikos talentų stengsimės įtraukti į šiuo metu įgyvendinamo projekto „Pasiruošęs verslui!" iniciatyvas“, – pažymėjo KMTP vadovė.

 

Šiame projekte parkas dalyvauja su penkiomis kitomis Latvijos ir Lietuvos įstaigomis bei organizacijomis. „Pasiruošęs verslui!" (LLI-143 Ready for Business/ ReforB ) nori įkvėpti dalintis savo unikalia patirtimi siekiant abiems šalims naudingos sinergijos, kuriant verslui reikalingus sprendimus. Įdomių verslo idėjų ir užmojų kurti savo verslą turintys jauni žmonės, o taip pat naujų, ne daugiau nei dvejus metus veikiančių įmonių steigėjai yra dėmesio centre kaip tikslinė šio projekto auditorija.

 

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.facebook.com/LLIReforB ir www.reforb.eu.

 

Projektą „Pasiruošęs verslui!" (LLI-143 Ready for Business/ ReforB ) finansuoja 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa. Straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

www.latlit.eu ir www.europa.eu

#LATLIT


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.