Pradžia   /   Naujienos   /   Uostamiesčio Pilies dirbtuvėse – įkurtuvių karštinė

Uostamiesčio Pilies dirbtuvėse – įkurtuvių karštinė

Buvęs Baltijos laivų statyklos administracinis pastatas, ilgai stūksojęs tuščias pačioje Klaipėdos senamiesčio pašonėje, atgyja naujam gyvenimui. 14-uoju numeriu pažymėtas objektas Pilies gatvėje jau pristatomas kaip Pilies dirbtuvės, kuriose jaunus verslus ir bendradarbiavimo projektus vystys aktyvūs, kūrybingi klaipėdiečiai.

 

Platus veiklų spektras

Naujais namais tapusiose erdvėse nuo rugsėjo pradžios jau triūsia baldų restauravimu ir interjero detalių kūrimu užsiimanti „Oldies“ komanda, patalpas jaukinasi „SHÓMKA handmade“, „Pepper Me“, su oda dirbanti menininkė Jurga Sutkutė ir kiti autoriai bei prekiniai ženklai, jau žinomi išskirtinumo ieškančiai publikai. Pilies dirbtuvėse bus gaminamos žvakės iš palmių vaško, keramikos dirbiniai, dūgs siūvimo mašinos, liesis dažai ant drobių, virs darbas Andriaus Vengalio, Dovilės Čižaitės-Jonikės ir Tomo Pikturnos foto studijose, bus kuriami ir virtualūs menai.

 

Pilies dirbtuvės – Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) bei verslo partnerių socialinė iniciatyva, kurios užuomazgomis tapo „FAB ROOM“ susitikimai, organizuoti šį pavasarį ir tapę įrodymu, kad nemažai aktyvių miestiečių, trokštančių įgyvendinti savo kūrybines idėjas, besistengiančių meną ar amatus paversti pragyvenimo šaltiniu, susiduria su sunkumais ieškant dirbtuvėms tinkamų erdvių.

 

Pataikyta „į dešimtuką“

Patalpų su gerai išvystyta infrastruktūra nuoma miesto centre jauniems kūrėjams sunkiai „įkandama“. Be to, tokiose erdvėse menininkams ar amatininkams tenka būgštauti, kad kūrybinio proceso metu dažais ar kitomis medžiagomis gali būti nuteptos sienos, kad įrangos skleidžiami garsai trukdys greta esančiose patalpose įsikūrusioms įmonėms. 

 

Pastatas Pilies gatvėje, kurį KMTP ir AB „Vakarų laivų gamykla“ jungtinių pastangų dėka tapo įmanoma patraukliomis sąlygomis pasiūlyti menui, amatams ir jaunam verslui, tapo išties laukta ir džiaugsminga žinia.

 

Ruošiasi atidarymui

Apie 1 800 kv. m ploto erdvėse būsimieji rezidentai išsyk suskubo rezervuoti vietas savo studijoms ir dirbtuvėms. Dalis dar vasarą pradėjo savo patalpų remontą.

 

Savo ruožtu pastato šeimininkai atliko milžinišką darbą iš pastato išvežant tonas tarybinius laikus menančio „turto“ – senų baldų ir kitų jau atitarnavusių daiktų. Pilies g. 14 rezidentų pageidavimu jau įrengta kortelių skaitytuvų sistema, sudarysianti sąlygas žmonėms į savo dirbtuves patekti bet kuriuo paros metu, esant poreikiui – ir savaitgaliais. Menininkams ir amatininkams, kurie anksčiau glausdavosi ir nešildomose patalpose, šią žiemą neteks dėl to patirti nepatogumų – šiuo metu pastate seni radiatoriai jau keičiami naujais.

 

Oficialus Pilies dirbtuvių atidarymas planuojamas spalio 20 d. Rezidentus su įkurtuvėmis sveikins ne tik prasmingą iniciatyvą įgyvendinę partneriai, bet ir svečiai iš Vokietijos bei Lenkijos, atstovaujantys projektui „Kūrybinių ir tradicinių įmonių bendradarbiavimas“ („Creative Traditional Companies Cooperation“), kuriame dalyvauja ir KMTP. Pilies dirbtuvės ateityje turėtų tapti viena platformų įgyvendinant šio tarptautinio projekto tikslus – siekiant glaudesnio kūrybinių industrijų atstovų ir įmonių, kurių veikla orientuota į vadinamuosius „mėlynąjį“ bei „žaliąjį“ sektorius, bendradarbiavimo.

 

Ieško finansavimo įrangai

Pilies dirbtuvėse daug dėmesio numatyta skirti ir pačių rezidentų bendradarbiavimo skatinimui  – ne tik drauge organizuojant įvairius renginius, kuriant savitas šios vietos tradicijas, bet ir sutelkiant spalvingą potencialą įvairiuose projektuose.

 

Šiuo tikslu jau dabar ieškoma finansavimo galimybių rezidentams reikalingos įrangos įsigijimui. Rugsėjo 22 d. Pilies dirbtuvėse surengto susitikimo metu naujakuriai paraginti artimiausiu metu išsakyti savo idėjas, kurios pasitarnautų ateityje kuriant specialias bendro naudojimo erdves, skirtas naujų gaminių, prototipų kūrimui.

Pilies dirbtuvės Facebook'e.

 

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.