Projektai : Įgyvendinti projektai :

Projektas "MarineClean"

Jūrinių šiukšlių surinkimas ir šiukšlinimo ateityje prevencija. / Marine debris removal and preventing further litter entry.

MarineClean partnerių konsorciumas susivienijo pristatyti visuomenei jūrų užterštumo šiukšlėmis problemą, ir siūlo problemos sprendimo būdą - tris naujus technologinius produktus, kurie leis sumažinti šiukšlių patekimą į jūras. Projektas inicijuoja rezultatų lobizmo kampaniją nacionaliniu ir ES lygiu, siekiant skatinti ekologiškų produktų naudojimą.

Projektas MarineClean yra suskirstytas į 4 veiklų paketus:

  • Pirmasis skirtas jūrinių šiukšlių surinkimui.
  • Antrasis tyrinės "suvalgomų" pakuočių technologijas. Jos padės sumažinti į vandenį (jūros / ežerai / upės) išmetamo plastiko kiekį, nes gali būti suvalgytos žmonių ir gyvūnų.
  • Trečiasis paketas vystys greičiau suįrančius žvejybinius tinklus, kurie bus lengvai randami, jiems pasimetus.
  • Ketvirtasis projekto veiklų paketas skirtas tinklaveiklai. Jo metu naujai išvystyti produktai bus pristatomi vartotojams ir nacionalinių bei ES valdžios institucijų atstovams, siekiant padidinti aplinkai draugiškų produktų vartojimą.

Projekto trukmė: 36 mėn. (nuo 2011.11.01 iki 2014.10.31).

Projekto pareiškėjas - Turna, production and trade, d.o.o. (Slovėnija).

Projekto partneriai - VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ir kiti partneriai iš 2 Europos valstybių.

Projekto interneto svetainė: www.marineclean.eu

Daugiau informacijos rasite čia...

 

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus