Projektai : Įgyvendinti projektai :

Projektas "MarineClean"

Jūrinių šiukšlių surinkimas ir šiukšlinimo ateityje prevencija. / Marine debris removal and preventing further litter entry.

MarineClean partnerių konsorciumas susivienijo pristatyti visuomenei jūrų užterštumo šiukšlėmis problemą, ir siūlo problemos sprendimo būdą - tris naujus technologinius produktus, kurie leis sumažinti šiukšlių patekimą į jūras. Projektas inicijuoja rezultatų lobizmo kampaniją nacionaliniu ir ES lygiu, siekiant skatinti ekologiškų produktų naudojimą.

Projektas MarineClean yra suskirstytas į 4 veiklų paketus:

  • Pirmasis skirtas jūrinių šiukšlių surinkimui.
  • Antrasis tyrinės "suvalgomų" pakuočių technologijas. Jos padės sumažinti į vandenį (jūros / ežerai / upės) išmetamo plastiko kiekį, nes gali būti suvalgytos žmonių ir gyvūnų.
  • Trečiasis paketas vystys greičiau suįrančius žvejybinius tinklus, kurie bus lengvai randami, jiems pasimetus.
  • Ketvirtasis projekto veiklų paketas skirtas tinklaveiklai. Jo metu naujai išvystyti produktai bus pristatomi vartotojams ir nacionalinių bei ES valdžios institucijų atstovams, siekiant padidinti aplinkai draugiškų produktų vartojimą.

Projekto trukmė: 36 mėn. (nuo 2011.11.01 iki 2014.10.31).

Projekto pareiškėjas - Turna, production and trade, d.o.o. (Slovėnija).

Projekto partneriai - VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ir kiti partneriai iš 2 Europos valstybių.

Projekto interneto svetainė: www.marineclean.eu

Daugiau informacijos rasite čia...

 

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas