Veikla :

Inovacijų plėtra

Verslo konkurencingumo didinimas – vienas svarbiausių valstybės uždavinių. Siekiant garantuoti sėkmingą verslo augimą, būtina užtikrinti sklandžią inovacijų plėtrą, kurią skatina komunikacija ir mokymas. Inovacijų plėtra - tai komunikacija arba informacijos sklaida. Kad inovacijų taikymas būtų sėkmingas, pirmiausia turime pasirūpinti proceso populiarinimu, mat inovacijų taikymo bei domėjimosi jomis procesas privalo tapti natūralia veikiamos bendruomenės vartojimo dalimi.

Komunikacijos procesas, populiarinantis inovacijų taikymo praktiką bei naudą, padeda sklisti inovacijoms bei užtikrina proceso plėtrą. Skirtingi inovacijų plėtros tyrimai įvardija dvi pagrindines priežastis, kodėl žmonės ar įmonės pradėjo taikyti inovacijas savo veikloje. Nustatyta, kad inovacijos juos sudomino dėl šių priežasčių:

  • galimybė tiesiogiai stebėti arba dalyvauti inovacijų taikymo procese;
  • gauta tiksli informaciją (rekomendacijos) apie inovacijų taikymo veikloje naudą.

Šios dvi priežastys tiesiogiai susijusios su inovacijų skatinimo veikla. Antroji priežastis yra įgyvendinama komunikacijos proceso metu, tuo tarpu pirmoji reikalauja tam tikrų kompetencijų ir yra realizuojama mokymo veiklų metu komunikuojant su siaura tiksline grupe. Mokymo procesas daug sudėtingesnis ir siauresnis – jis skirtas užtikrinti kokybinius inovacijų plėtros faktorius. Mokymo metu inovacijų taikymas skatinamas atskirame sektoriuje, mokslo srityje ar tiesiog analizuojant konkretų atvejį. Pavyzdžiui, inovacijų taikymas lazerių gamybos srityje bus pasiektas mokymo, o ne informacijos sklaidos principu, kadangi šiam atvejui yra reikalingos specialios kompetencijos, tad bendroji informacijos sklaida neduotų jokio efekto. Vadinasi, norint sėkmingai vykdyti efektyvų inovacijų plėtros procesą, turi būti taikomos abi šios priemonės.

KMTP, siekdamas užtikrinti inovacijų plėtrą Klaipėdos regione, įgyvendina šias veiklas:

Komunikacija

  • garantuoja švietėjiškos informacinės veiklos sklaidą;
  • komunikatyviai populiarina vertingą praktiką;
  • organizuoja tiesioginės komunikacijos veiklą, pvz., „Mokslo mugę“, "Virtualią Jūrinių technologijų parodą".

Mokymas

  • teikia konsultacijas inovacijų taikymo klausimais;
  • regiono verslininkams organizuoja mokymus inovatyvaus verslo valdymo bei inovacijų taikymo temomis;
  • intensyviai bendradarbiauja su Klaipėdos universiteto mokslininkais, kuriamos ir taikomos mokymo programos, susijusios su inovacijų taikymu.

Kad ir kokia būtų stipri organizacija, ji viena negali apimti visos inovacinės veiklos. Todėl Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kuria aktyvų inovacijų plėtros tinklą, kurio dalimi galite tapti ir Jūs.

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

string(105) "Smarty error: unable to read resource: "globalcontent:Projektų "InoTinklas" ir "EŽIS" naujienlaiškiai""

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?