Apie mus :

Naujienos

 

Garantijų fondui - 129 mln. litų. Kredito įstaigoms bus suteikta daugiau individualių garantijų

2009-09-03

Finansų ir Ūkio ministerijos bei UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) pasirašė trišalę sutartį dėl Garantijų fondo finansavimo. Remiantis sutartimi, Garantijų fondui skiriama 129 mln. Lt Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, kurias administruos INVEGA.

Naujai įsteigtas Garantijų fondas kompensuos 80 procentų garantijų išmokų, išmokamų finansų įstaigoms už smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektų imamas paskolas. Gavusi išmokų kompensavimą, INVEGA kredito įstaigoms galės suteikti daugiau individualių garantijų.

„Garantijos iki šiol yra viena sėkmingiausių Ekonomikos skatinimo plano finansavimo priemonių - jau išnaudota 72 proc. garantijų limito. Kadangi garantijos padeda pasiskolinti, be jų neveiktų kreditavimo priemonės, šiai priemonei buvo nuspręsta skirti daugiau pinigų. tai ir užtikrinome pasirašydami trišalę sutartį", - sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Kaip teigia ministras, Garantijų fondas - realūs pinigai, kuriais užtikrinama, kad INVEGA turės lėšų išmokėti kredito įstaigoms išmokas už SVV neįvykdytus įsipareigojimus, už kuriuos garantavo INVEGA. Be to, tikimasi, kad priemonė leis daugiau SVV įmonių pasinaudoti INVEGOS teikiamomis garantijomis.

Per pirmus aštuonis š.m. mėnesius INVEGA garantijomis pasinaudojo daugiau nei pustrečio šimto smulkaus ir vidutinio verslo įmonių.

Garantijų fondas - paskutinė verslo finansavimo galimybių išplėtimo priemonė, kuria baigtas suformuoti Verslui skirtas finansavimo pritraukimo paketas. Jis apima: kreditavimą - per jį daugiau lėšų patenka į rinką investiciniams projektams finansuoti ir apyvartinėms lėšoms papildyti, palūkanų kompensavimą - dėl to paskolos tampa „pigesnės", garantijas, kurios paskolas daro lengviau pasiekiamas verslui bei privačias investicijas į rizikingus, tačiau potencialius verslus.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?