Apie mus :

Naujienos

 

Jaunimą programuoti drąsino „Klaipėdos kodas"

2017-05-23

Jaunimą programuoti drąsino „Klaipėdos kodas"
Uostamiesčio moksleivius į kūrybiškas programavimo užduotis įtraukęs projektas „Klaipėdos kodas" finišuoja. Bendradarbiaujant su sėkmingai veikiančių įmonių IT specialistais ir universiteto atstovais šį pavasarį Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, „Telia HUB" erdvėse surengta 12 užsiėmimų.


Iniciatyvą ketinama tęsti
„Klaipėdos kodas" deda ne tašką, o daugtaškį - projektas reikalingas ne tik miesto jaunajai kartai, bet ir toliaregiškai į savo verslo plėtojimą žvelgiančioms įmonėms, kurioms reikalingi gerai parengti, motyvuoti IT specialistai. Tęsti iniciatyvą įkvepia ir šio projekto metu sužibę talentai", - kalbėjo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė.

 

„Klaipėdos kodas" naujų žinių ir įgūdžių kvietė semtis 10-12 klasių moksleivius. Vyriausieji dalyviai jau pasiraitoję rankoves prieš abitūros egzaminus. Viliamasi, kad
dalis jaunuolių po mokyklos pasirinks IT kryptį.

 

Vienas projekto „Klaipėdos kodas" tikslų buvo supažindinti dalyvius su galimybėmis savo gimtajame mieste studijuoti informatiką, informatikos inžineriją. Užsiėmimų su moksleiviais metu Klaipėdos universitetui atstovavo doc. dr. Gediminas Gricius.

 

Taip pat jaunimui savo laiką dovanojo parko IT įmonių „Omega Technology", „BSS IT" bei „Koris" programavimo specialistai Simas Zikaras, Kęstutis Bružas ir Evaldas Žulkus, Motiejus Benetis iš „Woohoo Lab".


Temos neleido nuobodžiauti
„Vėtrungės" gimnazistas Aldas Pakėnas - vienas uoliausių projekto dalyvių, nepraleidęs nė vieno užsiėmimo „Telia HUB" erdvėse. Moksleivio teigimu, „Klaipėdos kodui" dedikuotos valandos po pamokų neprailgo. "Mentoriai, su kuriais susitikome, - išties įdomūs žmonės ir kiekvienas gebėjo sudominti, nes užsiėmimų metu kalbėjo apie skirtingus programavimo sferos dalykus", - dalijosi įspūdžiais septyniolikmetis.

 

Gimnazistui ypač patiko drauge su „Omega Technology" specialistu Simu Zikaru kurti botus - virtualius personažus, kurie galėtų vykdyti įvairias funkcijas - pavyzdžiui, žmogui, kuris naudojasi „Facebook Messenger", atsiųsti reikalingą žemėlapį, išversti tekstą ar pagelbėti kitokiose situacijose.


Linkėjo užsispyrimo
Į paskutinį šio sezono užsiėmimą po „Klaipėdos kodo" vėliava pakvietė bendrovės „Telia" ambasadoriumi projekte tapęs vyresnysis „Linux" administratorius Algirdas Šimkus. Moksleivius jis supažindino su pagrindiniais IT infrastruktūros komponentais, sąvokomis ir vystymosi kryptimis, DevOps koncepcija bei įrankiais.

 

Svečias dalijosi ne tik žiniomis, bet ir gyvenimiškomis istorijomis iš studijų metų, profesinių užkulisių. „Telia" specialisto įsitikinimu, jaunimas kartais stokoja užsispyrimo judėti savo tikslo link. „Išvydus milžinišką darbdavio lūkesčių sąrašą gali nusvirti rankos, tačiau siūlyčiau nenuvertinti savo gebėjimo išmokti naujų dalykų, įgyti papildomų kompetencijų. Įmonės ieško idealiausių variantų, tačiau tos, kurių požiūris toliaregiškas, sudaro sąlygas tobulėti perspektyviems kandidatams. Svarbu užsidegimo nepamesti dar mokykloje. Prisimindamas savo paties santykius su matematikos mokytoja spėju, kad jai būtų sunku patikėti, jog sėkmingai baigiau studijas ir dirbu šioje srityje", - šypsojosi A.Šimkus.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?