Apie mus :

Naujienos

 

SGD klasteryje stiprinamas mokslinis potencialas

2016-09-22

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) klasteryje, kurio iniciatorė yra AB „Klaipėdos nafta", mokslines kompetencijas pritaikys Lietuvos energetikos institutas (LEI).

Prie SGD klasterio prisijungęs LEI, kurio misija yra būti aukščiausios kvalifikacijos ekspertu mokslo, inžinerijos, metrologijos, energetikos objektų saugos ekonomikos klausimais, susijusiais su tvaria Lietuvos energetikos plėtra, mato SGD kaip naujos kuro rūšies galimybes įvairiems tyrimams atlikti bei inovacijoms kurti.

LEI yra valstybinis mokslinių tyrimų institutas, kurio viena iš mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros krypčių yra šiluminės fizikos, dujų ir skysčių dinamikos bei metrologijos tyrimai.

Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta" generalinis direktorius ir SGD klasterio valdybos pirmininkas akcentuoja, jog klasterio stiprybė ir nauda grindžiama tik aktyviu bei produktyviu mokslo ir verslo bendradarbiavimu.

„Klasterio tikslas ir užduotis nuo jo idėjos užuomazgos buvo suvienyti mokslą bei verslą kurti ir pritaikyti praktiškai žinias naujoje Baltijos regione suskystintųjų gamtinių dujų srityje. Jūrinis, antžeminis transportas, šildymas bei šalčio pramonė - visa tai yra neribotų galimybių laukas, kuriame tiek verslas, tiek mokslas gali plėtoti naujas idėjas ir didinti regiono konkurencingumą", - sako Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta" generalinis direktorius.

„Mūsų tikslas aktyviai integruotis į SGD klasterio veiklą yra tas, jog mokslas turi visas technologijų ir kompetencijų galimybes prisidėti prie SGD terminalo sukurto infrastruktūros pamato bei rasti tinkamus įrankius jam plėtotis. Šiandien Lietuvoje skaičiuojami 5 mokslo slėniai, kurie privalo būti įveiklinti, o SGD, kaip kuro rūšis bei technologija, yra sąlyginai nauja, kuri įdomi mokslininkams bei jų neribotoms galimybėms įprasminti. SGD klasteris yra simbiozė, kurioje verslas ir mokslas ypač turi koreliuoti, todėl mums, kaip mokslo atstovams, tai yra prasminga", - prisijungimo prie klasterio tikslą komentuoja LEI direktorius Sigitas Rimkevičius.

Apie SGD klasterį: Įkurtas 2016 m. balandį. Tikslas - bendradarbiauti energetikos, švietimo ir mokslo bei verslo srityse taip didinant mokslinį-technologinį-ekonominį konkurencingumą bei skatinant SGD verslą ir investicijas. Klasterio nariai: AB „Klaipėdos nafta", AB „Vakarų laivų gamykla", VšĮ Klaipėdos universitetas, VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, VšĮ Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, UAB „Emerson Process Management", Lietuvos energetikos institutas.

Valstybei priklauso 72,32 proc.AB „Klaipėdos nafta" akcijų.

Daugiau informacijos:

Indrė Milinienė

El.paštas: i.miliniene@oil.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?