Apie mus :

Naujienos

 

SGD klasteryje – tarptautinis partneris „Emerson“

2016-09-06

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) klasteris pasipildė nauju nariu - bendrovė „Emerson" (JAV) tapo pirmuoju tarptautiniu klasterio partneriu.

Pritraukdama tarptautinį partnerį, AB „Klaipėdos nafta" siekia plėsti klasterio kompetencijas ir skatinti mažos apimties SGD terminalų valdymo sistemų modeliavimo kompetencijų atsiradimą, kurios ženkliai padidintų klasterio konkurencingumą SGD distribucijos paslaugų ir technologijų gamybos srityje.

JAV bendrovė „Emerson", kuri yra viena iš pirmaujančių automatikos ir valdymo sistemų tiekėjų pasaulyje, įdarbinanti daugiau nei 111 000 darbuotojų, metinė apyvarta siekia 22 mlrd eurų, galėtų tokiu būdu prisidėti prie SGD infrastruktūros plėtros, kadangi svarsto įvairias galimybes investuoti į naujus technologinius sprendinius.

Viena iš konkrečių galimų bendradarbiavimo formų - mažos apimties SGD terminalų valdymo simuliatoriaus atsiradimas Klaipėdoje, kuris sudarytų sąlygas universiteto studentams įgyti praktinių įgūdžių SGD srityje.

„JAV bendrovės „Emerson" prisijungimas prie SGD klasterio ženkliai sustiprins organizacijos technologinį potencialą, kadangi vienas iš reikšmingiausių SGD technologinių sistemų veiksnių yra automatikos sprendimai, užtikrinantys efektyvų ir saugų SGD įrenginių valdymą. SGD klasteris jau bendradarbiauja su „Emerson" kuriant sistemą, leisiančią panaudoti SGD šalčio energiją. Mažos apimties SGD terminalų valdymo simuliatoriaus atsiradimas prisidėtų prie SGD klasterio siekių sukurti Klaipėdoje SGD technologinį centrą, kuris taptų įrankiu sustiprinti Lietuvos pozicijas tampant SGD distribucijos ir technologinės plėtros centru Baltijos jūros regione", - kalbėjo Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta" generalinis direktorius ir SGD klasterio valdybos pirmininkas.

„Spalio mėnesį sukaks vieneri metai, kuomet buvo pradėti vykdyti pirmieji susitikimai dėl SGD klasterio kūrimo. Neprabėgus metams turime akivaizdžius rezultatus: rugsėjo 1-ąją Klaipėdos universitete startavo naujoji studijų programa „SGD terminalų inžinerija", įkurtas ir aktyviai veikia SGD klasteris, negana to - šiandien prie SGD klasterio prisijungė tarptautinė inžinerinių sprendinių kūrėja - kompanija - „Emerson". Akivaizdu, jog profesionali mokslo ir verslo sąveika gali virsti į ekonomikos, mokslinių pasiekimų, naujų technologijų sėkmės istoriją, o svarbiausia paženklinta lietuvišku ženklu. SGD klasterio veikla ir toliau turi siekti kurti pažangią bei sukuriančią galimybes investicijoms Lietuvoje pagrįstą bendradarbiavimą", - akcentavo Rokas Masiulis, Energetikos ministras.

Valstybei priklauso 72,32 proc. AB „Klaipėdos nafta" akcijų.

Fotografija (iš kairės į dešinę): SGD klasterio koordinatorius Andrius Sutnikas, VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parko vadovė Roma Stubrienė, „Emerson Process Management" direktorius Baltijos šalims Algirdas Čebatorius, Pardavimų vadovas Europai Tomasz Kosik, LR energetikos ministras Rokas Masiulis, „Emerson Process Management" viceprezidentas rytų Europai Slawomir Suchomski, AB „Klaipėdos nafta" generalinis direktorius Mantas Bartuška, AB „Vakarų laivų gamykla" generalinis direktorius Arnoldas Šileika, Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius prof.Viktoras Senčila.

Daugiau informacijos:
Indrė Milinienė
El.paštas: i.miliniene@oil.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?