Apie mus :

Naujienos

 

Skatinimo plano paskolos verslui bus teikiamos ir eurais

2009-09-03

Kreditai verslui, finansinių tarpininkų išduodami per Ekonomikos skatinimo plano (ESP) priemonę Atvirų kreditų fondas (AKF), jau šį mėnesį bus išduodami ir eurais.

Tai šiandien po susitikimo su valstybės remiamus kreditus smulkiajam ir vidutiniam verslui (SVV) teikiančiais bankais (Medicinos banko, „Parex" banko, Šiaulių banko, Ūkio banko, DnB Nord banko, Finasta banko, SEB banko, Unicredit Banko) ir INVEGOS vadovais pranešė ūkio ministras Dainius Kreivys.

Siekiant pagerinti skolinimosi iš Atviro kreditų fondo (AKF) sąlygas, buvo priimtas sprendimas teikti paskolas smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams ne tik litais, bet ir eurais. „Šis pakeitimas padarytas atsižvelgus į daugelio SVV įmonių poreikį skolintis ne nacionaline valiuta. Jis turėtų sumažinti iš AKF lėšų teikiamų kreditų kainą bei padidinti priemonės paklausą," -- sakė D. Kreivys.

Pasak ministro, bankai šios priemonės paskolas eurais galės teikti jau rugsėjo pabaigoje, todėl verslas jau gali pradėti teikti paraiškas bankams.

Paskolas iš AKF lėšų šiuo metu teikia šeši bankai: AB Šiaulių bankas, AB SEB bankas, AB „Swedbank", AB bankas „Finasta", AB Ūkio bankas, UAB Medicinos bankas, AB DnB NORD bankas ir AB „Parex" bankas. Iš viso šiai priemonei skirta 100 mln. Lt iš ES struktūrinių fondų.

Iš viso per ESP verslo finansavimo priemones, tokias kaip kreditavimas, palūkanų kompensavimas, garantijų fondas, verslui yra pasiekiama daugiau kaip 1,5 mlrd. litų. Rugsėjį šis skaičius turėtų viršyti 2 mlrd. litų.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?