Projektai : Įgyvendinti projektai :

Projektas "REMCAP"

RemCAPEfektyvių jūrinių gebėjimų resursai.

Projekto tikslas - tikslingai nukreipti jūrinio verslo rinkos augimą, kuriant ekonomikos ir darbo rinkos pridėtinę vertę Europoje.

Jūrinio sektoriaus augimas yra apspręstas iš vienos pusės ekonomikos vystymosi tendencijomis, tokiomis kaip atsinaujinančios energijos, jūros produktų poreikiu, „mėlynųjų" biotechnologijų dideliu išradimų potencialu ir pan. Iš kitos pusės matomas didelis poreikis efektyviai naudoti ir valdyti jūrinius išteklius, kas yra tiksliai įvardinta ES Integruotoje jūrinėje strategijoje.

Europos Sąjungos šalyse narėse veikia nemažai regioninių tyrimais pagrįstų klasterių, kurie aktyviai reiškiasi jūrinio sektoriaus vystyme ir jūros bei kranto išteklių valdyme. Šis projektas savo veikla prisidės prie jau egzistuojančios klasterių infrastruktūros tolesnio vystymo:

  • palengvinti bendradarbiavimą ir žinių mainus tarp veikiančių regioninių klasterių, išgryninant jų stiprybes pasauliniu mastu („Smart Specialization");
  • didinti regioninių klasterių efektyvumą, stiprinant bendrus inovacijų paramos metodus;
  • panaudoti regioninius klasterius, siekiant įtraukti verslą į tiekimo grandines.

 

Projekto trukmė: 36 mėn. (nuo 2011-11-01 iki 2015-10-31).

Projekto pareiškėjas -Marine South East (Jungtinė Karalystė).

Projekto partneriai: VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ir kiti partneriai iš 7 Europos valstybių

Daugiau informacijos: http://www.marinesoutheast.co.uk/ongoing_projects/?link=more.php&id=3144&coll=229

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas