Pradžia   /   Naujienos   /   1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai

1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai

Iš ekonomikai numatytų 1 mlrd. eurų misijomis grįstoms mokslo ir inovacijų programoms bus skirta 77,7 mln. eurų. Ruošiantis šio naujo visuomenei svarbių problemų sprendimo finansavimo įrankio startui, viešam aptarimui pateiktas šio projekto finansavimo sąlygų aprašas.
 

„Rengiamės šio naujo įrankio startui, kuriuo sieksime kryptingai investuoti į mokslą ir inovacijas bei kartu spręsti aktualias visuomenės problemas. Norime kompleksiškai stiprini mūsų šalies mokslo ir verslo partnerystę ir paspartinti inovatyvių paslaugų bei produktų vystymąsi. Projektų atranką ketiname paskelbti dar šiais metais, mūsų tikslas – kad šis procesas vyktų kuo sklandžiau. Verslo ir mokslo atstovai jau dabar gali susipažinti su finansavimo sąlygomis, išsakyti savo pastabas ir pasiūlymus“, –  sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
 

„Džiaugiuosi, kad mokslas kartu su verslu sutelks pajėgas spręsti aktualias visuomenei problemas trijose prioritetinėse srityse – inovacijoms sveikatai, klimatui neutraliai Lietuvai ir informacinėms technologijoms. Tikimės, kad šio projekto metu steigiamuose kompetencijų centruose gims mokslo žiniomis grįsti produktai, kurie prisidės prie aukštos pridėtinės vertės kūrimo ir Lietuvos ekonomikos konkurencingumo. Siekiame sudaryti sąlygas konkuruoti globaliai bei sutelkti partnerius spręsti aktualias visuomenės problemas, panaudojant mokslo žinias“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
 

Apraše nustatytos pagrindinės misijų finansavimo sąlygos: tinkamos veiklos, pareiškėjai, partneriai, finansavimo intensyvumas, atsiskaitymo rodikliai ir pan. Pastabas ir komentarus dėl aprašo galima teikti iki spalio 31 dienos čia. Patvirtintu aprašu,  įgyvendindama priemonę, vadovausis viešoji įstaiga Inovacijų agentūra.
 

Šias misijas Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijuoja kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 77,7 mln. eurų finansavimas iš Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF)  bus paskirstytas trims misijų temoms: saugiai ir įtraukiai e. visuomenei, sumaniai ir klimatui neutraliai Lietuvai bei inovacijoms sveikatai gerinti.
 

Misijų programų koncepcija remiasi nauja Europos Komisijos praktika nukreipti mokslo ir inovacijų sritį spręsti visuomenės iššūkius. Misijas įgyvendins konkurso būdu atrinkti konsorciumai, sudaryti iš mokslo ir studijų institucijų bei verslo subjektų. Į konsorciumus galės įsitraukti ir kiti dalyviai, pavyzdžiui, nevyriausybinės organizacijos, verslo asociacijos.
 

Pagal misijų programas bus skatinami bendri mokslo ir verslo projektai, plėtojamos ar komercinamos startuolių ir verslo idėjos, atliekami moksliniai tyrimai, tobulinami įgūdžiai, užpildomos esamos paslaugų ir infrastruktūros spragos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklai. Projektai turės būti įgyvendinti per trejus metus.
 

Viešoji įstaiga Inovacijų agentūra bus atsakinga už verslo ir mokslo konsorciumų sutelkimą, geriausių ir perspektyviausių konsorciumų atranką bei viso misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų projekto įgyvendinimo kuravimą. Inovacijų agentūra po projektų finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo nustatys misijas įgyvendinsiančių konsorciumų atrankos taisykles, kuriomis vadovausis atrinkdama konsorciumus. Taisyklėse bus nustatyti konsorciumų atrankos ir veiklų vertinimo kriterijai, konsorciumų įsipareigojimai ir pan.


Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.