Pradžia   /   Naujienos   /   30-metį švenčiančiame KU - akademinių metų pradžia

30-metį švenčiančiame KU - akademinių metų pradžia

Rugsėjo 14 d. 15 val. Klaipėdos universiteto (KU) miestelio aikštėje vyks akademinių metų pradžios šventė. Kartu pasitikti naujus studijų metus kviečiami pirmakursiai, esami studentai, dėstytojai ir visa universiteto bei miesto bendruomenė.

Šie akademiniai metai ypatingi: juos universitetas pradeda įsitvirtinęs ne tik kaip Europos universiteto aljanso narys, bet ir minėdamas 30-ties metų jubiliejų. KU kartu švęsti gimtadienį kviečia tiek akademinę, tiek miesto bendruomenę ir siūlo išbandyti net 30 išskirtinių patirčių.
 

Akademinių metų pradžios švente KU oficialiai pradeda švęsti 30-ties metų jubiliejų. Tądien vyks diskusija apie 30 universiteto metų. Apie tai, kaip universitetas keitėsi nuo 1991 m. iki dabar, kokią svarbą jis šiuo metu turi Klaipėdos miesto kultūrai, ekonomikai, pramonei apžvelgs KU Senato pirmininkas prof. dr. Vaidutis Laurėnas, istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis bei du žymūs universiteto alumnai: Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys ir buvęs universiteto tarybos pirmininkas bei AB „Vakarų laivų gamykla“ vadovas Arnoldas Šileika.
 

Nors šiuos studijų metus KU pasitinka neįprastomis sąlygomis, tačiau ir visi ateinantys metai bus išskirtiniai, gerąja prasme. 30-mečio proga universitetas žada daug staigmenų. KU kartu su partneriais sukūrė 30 unikalių patirčių, auginančių asmenybes, ugdančių kūrybiškumą, remiančių ambicingus užmojus/tikslus, skatinančių bendruomeniškumą.
 

Patirčių sąraše: mokslinės veiklos, stažuotė Europos universitete, apsilankymas vėjo malūnų bokšte, laivų konstravimas, pažintis su delfinais, pasirodymas krepšinio rungtynėse su KU „Leader Dance“ šokių kolektyvu ir daug kt. Rugsėjį startuos internetinė platforma, kurioje rasite visų veiklų pristatymus bei registracijos formas.
 

„Lietuvos nepriklausomybės vienmetis Klaipėdos universitetas per beveik 30 metų veiklos tapo gerai žinomas Lietuvoje, o jo mokslo, studijų, taip pat kultūrinės ir sportinės veiklos laimėjimai – pripažįstami užsienyje. Rugsėjo 14 d. – pirmoji Europos universiteto „EUCONEXUS“ akademinių metų pradžia. Šią dieną pradėsime švęsti ir universiteto 30-mečio jubiliejų. Jei kalbėtume apie žmogų, tai 30-metis – jaunas, produktyvus, veiklus, smalsus, trokštantis potyrių. Universitetas šiame amžiuje taip pat išgyvena panašų laikotarpį. Su šūkiu „Laisvė ir erdvė veikti“ kviečiame tiek universiteto, tiek miesto bendruomenę bei plačiąją visuomenę būti drąsia ir švęsti kartu bei aktyviai registruotis į siūlomas patirtis”, – sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.
 

Akademinių metų pradžios šventėje universiteto bendruomenę su akademinių metų pradžia sveikins tokie garbingi svečiai kaip Seimo vicepirmininkė Irena Šiaulienė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. Valdemaras Razumas, Klaipėdos universiteto Tarybos pirmininkas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Renginio metu bus įteiktos Klaipėdos miesto savivaldybės paskirtos premijos KU absolventams, kurių baigiamieji darbai buvo pripažinti aktualiais ir turinčiais pritaikomąjį pobūdį miestui. Taip pat bus pasveikinti Lietuvos Respubikos Prezidento Jono Žemaičio vardinę stipendiją pelnęs  Mechanikos inžinerijos studijų programos 3 kurso studentas Artur Koltunov ir Alfonso Žalio labdaros fondo premiją laimėjusi Baltijos šalių istorijos magistrantūros 2 kurso studentė Akvilė Poškienė.
 

Renginio metu koncertuos išskirtinio balso savininkas, operos solistas, KU alumnas Mindaugas Rojus.
 

18 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje vyks šv. mišios už Klaipėdos universiteto bendruomenę, po jų organizuojamas piknikas.
 

18.30 val. Lietuvininkų aikštėje pirmą kartą prasidės akademinių metų pradžioje organizuojamas Spalvų bėgimas. Po bėgimo lauks vakarėlis Klaipėdos vasaros estradoje.
 

Dėl susiklosčiusių aplinkybių ir įvestų ribojimų viešų renginių metu, norint suvaldyti dalyvių srautą, vykdoma registracija į akademinių metų pradžios šventę rugsėjo 14 d. https://docs.google.com/forms/d/1U3Xb8dAR9jvbVQ0GgNfXO6bzCMbzfLAeohpifAssr6A/
 

Renginių metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginių nuotraukose ar vaizdo įrašuose, bei šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse).

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.