Pradžia   /   Naujienos   /   3D skenavimo hakatonas bendram tikslui sutelkė pajėgas iš Lietuvos, Danijos, Suomijios bei Švedijos

3D skenavimo hakatonas bendram tikslui sutelkė pajėgas iš Lietuvos, Danijos, Suomijios bei Švedijos

 

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ir UAB “Western Baltic Engineering” birželio 7-9 d. laivų projektavimo ir inžinerijos specialistus subūrė praktiniame 3D skenavimo hakatone  (“3D Scanning Hackathon for Digitalization of Shipyard Processes”). Seminaras suteikė galimybę įgyti praktinių 3D skenavimo žinių ir įgūdžių, o taip pat kvietė aptarti rūpimus klausimus drauge su šios srities ekspertais bei specialistais iš Švedijos, Suomijos, Danijos bei Lietuvos. Renginys organizuotas tarptautinio projekto “Ecoprodigi” rėmuose.


Renginio metu siekta sukurti sistemą, kaip efektyviai pritaikyti 3D skenavimo technologiją geometrinių parametrų kontrolei laivų statybos procesuose. Drauge su partneriais iš užsienio džiaugiamės, jog didelę praktinę reikšmę turintis tikslas pasiektas: birželio 7-9 d. laivų statyklos teritorijoje ir Jūrinio verslo centre intensyviai dirbę ekspertai pateikė sprendimą, kuris vertingas net keliais aspektais:
 

  •  3D skenavimo technologijos panaudojimas užtikrina aukštesnę gaminamų laivų korpusų blokų kokybę ir įgalina maksimalų tikslumą sujungiant detales – konkrečiu atveju, blokus, pagamintus laivų statykloje Klaipėdoje, ir pagamintus Suomijoje, “Meyer Turku” laivų statykloje.

     
  • Preciziškumas čia itin svarbus – kiekvienas papildomas milimetras “ne vietoje” reikalauja labai didelių laiko ir žmogiškųjų išteklių sąnaudų atliekant korekcijas.
     
  • Taupant laiką efektyviau išnaudojama turima infrastruktūra, nes sujungus vieno laivo blokus, greičiau galima imtis kito užsakymo. Kai kalbama apie milijardinės vertės projektus, kiekviena pavėluota ar išlošta diena yra ypatingos svarbos.
     
  • Nevalia pamiršti ir aplinkosauginio konteksto - 3D skenavimo technologijos, kurių dėka darbai atliekami tiksliau, prisideda prie emisijų mažinimo, efektyvesnio energetinių išteklių panaudojimo.

 

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.