Pradžia   /   Naujienos   /   5-7 klasių moksleiviams - pažintis su MICRO:BIT kompiuteriukais

5-7 klasių moksleiviams - pažintis su MICRO:BIT kompiuteriukais

Kviečiame į oficialų kompiuteriukai.lt iniciatyvos pristatymą Klaipėdoje lapkričio 21 d. 13 val.! Renginyje dalyvaus 16 komandų iš Klaipėdos ir aplinkinių miestų. Renginio metu 5-7 klasių moksleiviams bus pristatyti micro:bit kompiuteriukai bei surengtos mini dirbtuvės, kurių metu vaikai galės savo rankomis kurti įvairius prietaisus ir spręsti logines užduotis. 

 

Šis renginys bus pirmasis oficialus kompiuteriukai.lt iniciatyvos pristatymas Klaipėdoje. Iniciatyvos ambasadorių siekis - padovanoti po micro:bit kiekvienam Lietuvos penktokui.

 

Vaikai turi planšetes ir telefonus, bet neprogramuoja, tad kodėl jiems reikia kompiuteriuko?

 

Planšetės ir telefonai pagal savo pirminę funkciją yra turinio vartojimo įrenginiai. Juos programuoti galima, bet tai yra daug sudėtingiau, nėra lengvai pasiekiamų priemonių ir rezultatai nesuteikia greito pasitenkinimo.

 

Kompiuteriukas jungia virtualų pasaulį su realiu ir leidžia atlikti įvairius veiksmus, kurie perduodami būtent programinio kodo eilutėmis (paspaudus mygtuką – uždek žalią lemputę ir pan.), jų paskirtis – visų pirma kūrybinė. Tinkamai pateikus, sudominus ir aprūpinus reikiama medžiaga, idėjomis mokymuisi – vaikai įsitrauks ir išmoks.

 

Ne visi vaikai turi planšetes ir išmaniuosius telefonus. ~20000 vaikų gyvena socialinės rizikos šeimose. Mikrokompiuteris būtų vaiko įrenginys, kuris užtikrintų, kad bus galimybė išmokti programuoti.

 

Pacituosime pačius micro:bit kūrėjus:

 

– Vis dar galima rasti skeptiškų nuomonių, kad mikrokompiuterių nereikia, nes vaikai ir taip daug laiko praleidžia kompiuterijos pasaulyje. Ką atsakytumėte į tokį argumentą?

 

Jo Classens: Taip kalba tie, kurie patys yra buvę vartotojais, bet ne kūrėjais. „Micro:bit“ priverčia vaikus kurti. Pastebiu, kad ypač jaunesni moksleiviai nori spręsti problemas, kurias jie mato pasaulyje aplink save ir „Micro:bit“ suteikia galimybę tai daryti. Būdamas vartotoju, tu negali tuo užsiimti. Tu tik gauni programą ar programėlę, tu neturi jos susikurti pats.

 

Daugiau informacijos: www.kompiuteriukai.lt


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.