Pradžia   /   Naujienos   /   Apie verslo pradžią ir iššūkius – iš pirmų lūpų

Apie verslo pradžią ir iššūkius – iš pirmų lūpų

Vidurvasario nuotaikos veiklumo nestokojančių žmonių neužliūliuoja. Liepos 12 d. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP) organizuotas seminaras „Be involved“ kvietė klausytis įkvepiančių sėkmės istorijų, analizuoti verslo atstovų klaidas, išbandyti save kūrybiškumo ir kritinio mąstymo pareikalavusiose užduotyse.


Renginys subūrė verslo idėjų turinčius jaunus žmones, veiklą neseniai pradėjusių įmonių steigėjus – virš 50 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos. Penktąsyk organizuoto seminaro šeimininku tapęs KMTP svečiams iš Jelgavos, Daugpilio, Ventspilio, Visagino bei Panevėžio parengė vertingų susitikimų kupiną programą. Savo istorijomis dalijosi IT sprendimų profesionalai, kūrybinių industrijų atstovai ir startuoliai.


Tarptautinio projekto „Pasiruošęs verslui!” rėmuose organizuojami “Be involved” seminarai yra kuriami pasitelkiant interaktyvią “Pasisemk įkvėpimo-padėk-dalinkis-analizuok” koncepciją. Šūsnis gyvų pavyzdžių ir nepadailintų istorijų auditorijai suteikia puikią progą geriau pažinti verslo pasaulį ir jo dėsnius.


Visi kviestiniai pranešėjai atstovavo Vakarų Lietuvai ir yra realūs pavyzdžiai, jog tramplinu įgyvendinant savo užmojus gali tapti ir į megapolio statusą negalintis pretenduoti miestas ar nuo sostinės nutolęs regionas. Daugeliui geidžiamiausių šiandienos specialistų technologijos atveria galimybes dirbti nuotoliniu būdu, skaitmeninis amžius transformuoja ir klientų geografiją – Lietuvos pajūryje ar pamaryje gyvenantys talentai kuria visam pasauliui, čia dirbantys startuoliai jau žengdami pirmuosius žingsnius galvoja apie užsienio rinkas.


Solidžios patirties jau sukaupusiems verslams seminaro metu atstovavo IT sektoriaus bei su juo glaudžiai susijusių įmonių vedliai. Algirdas Sabaliauskas, vienas skaitmeninių technologijų studijas organizuojančios akademijos „Baltic Talents“ steigėjų, savo pristatymo metu akcentavo vertės kūrimo svarbą, o taip pat nenutylėjo apie iššūkius kuriant verslą mokymo sferoje.


Dariaus Šoparo iš „Creative Partner“ įžvalgos buvo vertingos ne vien tiems, kurie pasiryžę savo energiją nukreipti į finansinių technologijų kūrimo sferą, kitas IT paslaugas ar produktus – įmonės vadovas pažėrė ir universalių patarimų, kurie aktualūs bet kuriam šiuolaikiniam verslui, siekiančiam augimo, vertinančiam kūrybiškumo ir racionalumo balansą.


Iššūkiais kelyje į sėkmę dalijosi būrys rezidentų iš KMTP Pilies dirbtuvių – odinių aksesuarų „KOZA handmade“ kūrėja Marina Fomčenkova, „Shomka Handmade“ prekės ženklą vystanti juvelyrė Asta Šomkaitė, grupės „Hit-Kick“ muzikantas ir interjerui skirtų sprendimų „Prana Creations“ autorius Edvinas Pranaitis, Kristina Gerulė iš natūralių žvakių gamybos studijos „Candle Lovers“.


Mantas Žiemgulis pristatė inovatoriaus Tomo Vėliaus ir jo komandos Klaipėdoje sukurtą ir šiuo metu tobulinamą išmanią vandens transporto priemonę „Popa Boat“. Startuoliai yra užsibrėžę vystyti laivo autonominio veikimo galimybes ir nestokoja ryžto su savo sprendimu žengti į užsienio rinkas – ambicijos siekia Amsterdamą, Kopenhagą, Oslą, Berlyną. Tuo tarpu Eivanas Maksvytis ir jo komanda susitelkę dirba tam, kad atvertų Šilutės ir regiono potencialą skaitmeninių technologijų srityje – šiuo tikslu įsteigta robotikos laboratorija „Tavo robotas“.


Startuolį – „Dream Manufactory“ programėlę – vystantis Motiejus Benetis įsitikinęs, kad šiuolaikiniam verslui svarbu nevirti vien „savo sultyse“. Klaipėdietis tai stengiasi demonstruoti ne tik savo įgyvendinamais projektais, bet ir buveinės be sienų koncepcija – jo darbo vieta  KMTP Pilies dirbtuvėse atvira visiems smalsiems, norintiems keistis naudinga informacija, auginti naujas kompetencijas.


„Be involved“ seminaro dalyvių akivaizdoje savo verslo idėją pasitikrino latvis Darius Uščins, su stipriu pliuso ženklu renginį užbaigė darbui ir bendravimui skirtos erdvės „QTime“ atstovai Jevgenijus Yamschikovas ir Benas Linkevičius.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.