Pradžia   /   Naujienos   /   Artėja festivalis „Inovacijų savaitė 2019“

Artėja festivalis „Inovacijų savaitė 2019“

Ketvirtą kartą vykstantis festivalis „Inovacijų savaitė 2019“ šiemet rugsėjo 16–22 d. aplankys 5 Lietuvos miestus: renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Tauragėje.
 

„Inovacijų savaitė 2019“ – tai novatoriškų idėjų kupinas įvairiuose Lietuvos miestuose vykstantys festivalis, suburiantis inovacijų entuziastus: visuomenininkus, verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovus ir jaunimą dalytis ateities vizijomis.  Miestų festivalio renginius jungia 3 aktualios temos: skaitmeninimas ir dirbtinis intelektas, dizaino inovacijos ir kūrybinės industrijos, jauno ir inovatyvaus verslo skatinimas.
 

„Inovacijos dažnai laikomos išimtinai verslo ir mokslo reikalu, tačiau taip nėra. Inovacijos ne tik veikia visuomenės gyvenimą, mūsų kasdienius įpročius, bet ir kyla iš visuomenės, virsta naujais verslais, augina šalies startuolių bendruomenę. Todėl visuomenės švietimas, supažindinimas, kaip atsiranda inovacijos, kokios jos gali būti yra ne mažiau svarbu nei šios srities reguliavimas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.
 

Festivalio dalyviams bus atviri įvairūs renginiai: paskaitos, konferencijos, seminarai, parodos, hakatonai, inovacijų demonstracijos, interaktyvios pramogos, nemokamos programavimo pamokos, protmūšis, atvirų durų dienos, orientavimosi varžybos ir daug kitų veiklų. Festivalio programoje – daugiau kaip 30 renginių, kurie pritrauks apie 3 tūkst. dalyvių.
 

„Festivalio programos kūrėjai yra aktyvūs inovacijų ekosistemos dalyviai, kurie turi tikslą, kad Lietuva pasiektų proveržį šioje srityje. Kviečiame visus norinčius prisijungti ir kartu organizuoti renginius, dalytis sėkmės istorijomis ir pasiteisinusia inovacijų praktika“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.
 

Festivalio renginiai miestų gyventojus ir svečius kvies atsakyti į svarbius klausimus: kokį poveikį daro skaitmeninės technologijos, kaip keičiasi mūsų kasdienybė, vartojimo įpročiai, verslai ir pramonė; kokias galimybes atveria nauji dizaino sprendimai, kaip keičia mąstymą;  kokį augimo potencialą turi jauni verslai ir startuoliai, kaip jiems padėti vystyti idėjas.
 

Inovacijos – iš „arti“
 

Festivalio metu bus gausu technologijų  ir inovacijų demonstracijų. Pirmąją festivalio  dieną, rugsėjo  16 d. „Danske Bank Group IT“ kviečia susipažinti ir išbandyti su išmaniuoju ekranu, kuris sukurtas banko kūrėjų komandai bendradarbiaujant su inžinieriais ir inovatoriais iš VGTU „LinkMenų fabriko“. Visorių informacinių technologijų parkas pristatys antenos pradanginimo ir dizaino iššūkį. Lietuvos dizaino forumas kviečia į parodą „Geras dizainas“  ir ekskursijas Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Vilniaus mieste vyks inovatorių orientavimo žaidynes, kurias organizuoja Šiaurės miestelio technologijų parkas.
 

Dėmesys – skaitmeninimui ir dirbtiniam intelektui
 

Šiuolaikinio verslo ir pramonės plėtra neįsivaizduojama be skaitmeninimo ir dirbtinio intelekto sprendimų, kuriuos diktuoja 4.0 pramonės revoliucija. Šia aktualia tema vyks  įvairūs renginiai: Vilniuje – MITA konferencija „Sumani pramonė: iššūkiai ir ateities perspektyvos“, Vilniaus kolegijos forumas „Darbo rinkos iššūkiai skaitmeniniame amžiuje“, seminaras „Virtualios realybės taikymas pramonėje“,  „Totem“ robotikos dirbtuvės moksleiviams; Kaune – paskaita „Kaip žmogaus kūrybingumas keičia pasaulį? Ar dirbtinis intelektas gali būti kūrybingas?“; Klaipėdoje – MITA konferencija „Pramonė 4.0 – inovacijų iššūkiai pramonės įmonėse“, Socialinių mokslų kolegijos forumas „Dirbtinis intelektas: iššūkiai, patirtys ir įžvalgos“, dirbtinio intelekto klasė moksleiviams ir daugelis kitų renginių.
 

3 hakatonai didžiuosiuose miestuose
 

Festivalio metu didelis dėmesys sutelkiamas į perspektyvių idėjų plėtrą, kurias generuoja jaunimas ir startuoliai, kad šios idėjos virstų sėkmingais verslais bei inovacijomis, garsinančiomis Lietuvą. Dalyviams bus atviri net 3 hakatonai didžiuosiuose mietuose: Vilniuje Saulėtekio mokslo ir technologijų parkas pristato hakatoną „Hack4Vilnius“, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kviečia į  „Portathon Baltic 2019“ ir Panevėžio mokslo ir technologijų parkas – į renginį „Idėjų Savaitgalis 2019“.
 

Dizaino inovacijos ir kūrybiškumas
 

Festivalis atveria kelius į kūrybiškumą ir inovatyvių produktų plėtrą panaudojant neribotas dizaino galimybes.  Festivalio metu vyks diskusija dizaino tema „Dear business, meet design“, dizaino apdovanojimai „Geras dizainas 2019“, organizuojamas seminaras apie kūrybiškumo lavinimo/ugdymo instrumentus ir metodus taikant „design thinking“ įrankį bei kiti renginiai.
 

 „Inovacijų savaitės 2019“ renginius organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), o globoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Festivalio draugai: mokslo ir technologijų parkai bei kitos organizacijos.
 

Registruotis į renginius galima festivalio svetainėje: www.inovacijusavaite.lt

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.