Pradžia   /   Naujienos   /   "Blue Growth Leaders Academy" programai - Norvegijos palaikymas

"Blue Growth Leaders Academy" programai - Norvegijos palaikymas

Spalio 8 dieną unikalios tarptautinės „Blue Growth Leaders Academy“ programos pradžią Klaipėdos universitete (KU) paskelbs ne tik programos organizatoriai, bet ir vienu stipriausių Šiaurės šalių verslo protų įvardijamas profesorius Torger Reve. BI Norvegijos verslo mokyklos Jūrinio konkurencingumo katedros vadovas pristatys įvadinį kursą apie mėlynąją ekonomiką, jos potencialą pasaulyje ir mūsų regione.


„Mėlynoji ekonomika apima labai platų ekonominių veiklų susijusių su vandenynais spektrą – tai ir laivyba, logistika, uostų vystymas, ir žuvininkystė bei akvakultūra, ir atsinaujinantys energijos šaltiniai, ir dar daug kitų sričių. Dėl nuolat augančios populiacijos planetoje, viena svarbiausių mėlynosios ekonomikos sričių šiandien yra akvakultūra – čia matome aiškias galimybes spręsti pasaulines maisto trūkumo problemas. Mėlynoji ekonomika yra tiesiogiai priklausoma nuo vandenynų būklės, taigi visose diskusijose apie šios ekonomikos sritis, vandenynų tvarumas yra esminis prioritetas“, - teigia prof. T. Reve.


Profesoriaus manymu, Klaipėdos potencialas mėlynosios ekonomikos srityse yra didžiulis ir dar neatskleistas. „Kalifornija turi Silikono slėnį. Tuo tarpu Norvegija stiprina mėlynosios ekonomikos klasterius. Miestai įsikūrę prie vandenynų ir jūrų, tokie kaip Klaipėda, turi puikias galimybes vystyti mėlynąją ekonomiką. Klaipėda turi surasti savo mėlynosios ekonomikos nišą ir joje kurti verslo modelius, kurie įgalintų miestą sėkmingai konkuruoti tarptautiniu lygmeniu“, - savo mintimis dalijasi pirmojo programos modulio lektorius.


Profesoriaus Torger Reve dalyvavimą šioje programoje aktyviai palaiko ir remia Norvegijos ambasada Lietuvoje. „Norvegijoje esame sukaupę daug žinių ir patirties mėlynosios ekonomikos srityje. Daug investuojame į mokslinius tyrimus ir technologines inovacijas. Norvegijos ambasada parėmė profesoriaus Torger Reve dalyvavimą programoje norėdama, kad Norvegijoje sukaupta patirtis pasiektų ir mūsų kaimynus Lietuvoje. Profesorius Reve yra vienas žymiausių ir kompetentingiausių šios srities ekspertų. Keistis žiniomis bei idėjomis yra abipusiai naudinga. Šio principo laikomės visose bendradarbiavimo srityse“, - teigė Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Ole Terje Horpestad ambasadorius.

 

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.