Pradžia   /   Naujienos   /   Diskutavo apie skaitmeninę ir išmanią Klaipėdą

Diskutavo apie skaitmeninę ir išmanią Klaipėdą

Birželio 7 d. Light House coworking erdvėse Klaipėdoje įvyko Lietuvos pramonės skaitmenizavimo klausimams aptarti skirtas renginys „Skaitmeninė ir išmani Klaipėda: Skaitmeninių inovacijų centrų vaidmuo“. Siekiant aktyvinti Klaipėdos regiono atstovų partnerystę, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos mokslo ir technologijų parko ir Baltic Tech Park.


Renginyje dalyvavusio Ekonomikos ir inovacijų viceministro Gintaro Vildos teigimu, Lietuvos įmonės, nors ir suvokia pokyčių svarbą, tačiau dažnai pritrūksta elementarių žinių, patirties, bei rekomendacijų kaip įdiegti, pritaikyti naujoves, skaitmenizuoti verslą, gamybos procesus, produktus, paslaugas. Todėl svarbu bendradarbiauti, konsultuotis, panaudoti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), Lietuvos inovacijų centro (LIC), švietimo įstaigų ir kt. turimus išteklius.


„Reikšmingą pokytį padaro požiūris. Siekis skatinti bendruomenę skaitmenizuotis, investuoti į procesų efektyvinimą, žmonių įgalinimą. Kartu bendradarbiaudami verslas, valdžia, vietinė bendruomenė – yra pagrindinis postūmis, kuris iš tikrųjų paskatina kilti konkurencingumo reitinguose“, - pabrėžė viceministras. 
 

Atviros diskusijos metu Šarūnas Butkus, Baltic Tech Park steigėjas ir vadovas, Klaipėdos regionui linkėjo labiau atsiverti, bendradarbiauti, kartu spręsti kylančius klausimus. 
 

Nors skaitmenizavimas ir pokyčių įvedimas iš šalies gali pasirodyti labai sudėtingas, skirtas tik didelės apimties pramonės įmonėms, tačiau dr. Artūras Jakubavičius, LIC Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas, akcentavo, kad šios įstaigos teikiamos paslaugos yra skirtos visiems: "Svarbiausia, kad įmonės norėtų veiklas vykdyti efektyviau. Šios paslaugos yra tarsi gydymas. Į mus kreipiasi kaip pas šeimos gydytoją, o tada mes nukreipiame verslą pas tam tikrus specialistus, kurie nagrinėja skaitmenizavimo, inovacijų kūrimo ir kitus klausimus.“
 

Renginio metu įmonių atstovai galėjo užduoti klausimus, diskutuoti, susipažinti su MITA, LIC, skaitmeninių inovacijų atstovais ir aptarti būsimas skaitmenizavimo galimybes. Tikimasi, kad ateityje tokie renginiai taps tradicija ir susilauks dar didesnio susidomėjimo bei miesto bendruomenės įsitraukimo.
 

MITA naujienos, renginiai, skelbiami konkursai: https://mita.lrv.lt/
 

Daugiau informacijos apie LIC veiklas: http://lic.lt/


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.