Pradžia   /   Naujienos   /   Ekonomikos ir inovacijų ministerija skiria papildomai 5 mln. Eur jaunoms įmonėms ir socialinio poveikio projektams vystyti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skiria papildomai 5 mln. Eur jaunoms įmonėms ir socialinio poveikio projektams vystyti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamai priemonei „Startuok“ papildomai skyrė 5 mln. Eur, atsižvelgdama į tai, kad paskoloms teikti skirta 18,9 mln. Eur suma greitai bus išnaudota.
 

„Pradėjus įgyvendinti šią priemonę, INVEGOS tikslas buvo padėti jaunam verslui, kuriam sunku prieiti prie tradicinių rinkos finansuotojų paskolų. Priemonės rezultatai puikiai atspindi ir jos naudą – nuo 2021 m. rugsėjo iki 2022 m. pabaigos „Startuok“ priemone pasinaudojo 51 verslas, kuriems buvo suteikta paskolų už daugiau kaip 14 mln. Eur“, – priemonės naudą pristato INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė Agnė Mačiulienė.
 

Priemonė „Startuok“, kuri finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, skirta iki 3 m. amžiaus veikiantiems verslams, ar socialinio poveikio projektus vykdančioms įmonėms, siekiančioms spręsti visuomenės, socialines ekonomines ir poveikio aplinkai problemas, ir veikiančioms iki 5 metų. Priemone gali pasinaudoti ir įmonės, kurios ne anksčiau kaip nuo 2022 m. vasario 24 d. yra įsisteigusios Lietuvoje, kurių dalyvis (akcininkas, narys, dalininkas) ar savininkas yra leidimą gyventi Lietuvoje turintis Ukrainos pilietis ar Ukrainos juridinis asmuo ir veikia ne ilgiau kaip penkerius metus.
 

Investicijų finansavimo atveju didžiausia galima paskola yra 3 mln. Eur, o paskolos trukmė – 10 m., apyvartinių lėšų papildymo atveju didžiausia galima paskola yra 200 tūkst. Eur, o paskolos trukmė – 3 m.
 

Šios paskolos teikiamos rinkos sąlygomis, o verslo subjektams, vykdantiems socialinio poveikio projektus ir Ukrainos asmenų įkurtoms įmonėms, yra suteikiama papildoma 30 proc. nuolaida paskolos palūkanoms.
 

Paraiškos priimamos iki 2023 m. gegužės 19 d. imtinai, o paskolų sutartys gali būti pasirašomos iki 2023 m. birželio 30 d. Su priemonės sąlygomis verslas kviečiamas išsamiau susipažinti INVEGOS internetinėje svetainėje.
 

Šaltinis: INVEGA


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.