Pradžia   /   Naujienos   /   Hakatonas „Industry 4.0“: revoliucingi sprendimai uostui ir verslui

Hakatonas „Industry 4.0“: revoliucingi sprendimai uostui ir verslui

Savaitgalį technologijų entuziastai varžėsi Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP) vykusiame hakatone „Industry 4.0“. Per 48 valandas sukurti projektai apėmė uoste pritaikomus sprendimus ir vizijas, susijusius su krovos procesais, aplinkosauga, buvo pristatyta krantinių būklės diagnostikai skirto povandeninio drono idėja, startuolio potencialo nestokojanti prekybos energija platformos koncepcija, kuri galimai sukeltų revoliuciją SGD sektoriuje.
 

Renginį inicijavęs Lietuvos SGD klasteris bei technologinio-kūrybinio maratono idėją palaikę partneriai siekė paskatinti jaunimo ir patirties jau sukaupusių specialistų dalijimąsi žiniomis, atverti šiandienos verslą labai dominantį inovatyvių idėjų potencialą.
 

Hakatono dalyviai penktadienį „apšilo“ klausydamiesi pranešimų, formuodami komandas ir identifikuodami iššūkius. Technologijų entuziastams ir juos subūrusiems tikslams daug savo laiko dedikavo mentoriai iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos,  Klaipėdos universiteto,  KMTP,  AB „Klaipėdos nafta”, UAB „Atea", UAB „Schneider Electric Lietuva”.
 

Organizatoriai sudarė sąlygas komandoms dirbti nežvilgčiojant į laikrodį ir susitelkti tik į galutinį rezultatą: šviesos renginio erdvėse negeso iki pat išnaktų, dalyviai snaudulį vaikė kava arba trumpas miego valandas gaudė tiesiog šalia savo konstruojamų prototipų.
 

Įsteigtus 3 tūkst. eurų vertės prizus sekmadienį išsidalijo trys stipriausiai pasirodžiusios komandos: „LitChain“, kurią sudarė KMTP bendruomenės nariai – UAB „Omega Technology“ ir Klaipėdos universiteto studentų pajėgos, komanda „Kablys“, kurioje dirbo robotikos ir mechatronikos laboratorijos „Tavo robotas“ entuziastai, Klaipėdos Vėtrungės gimnazijos bei Klaipėdos valstybinės kolegijos atstovai, bei komanda „Fantastic 5“, kurią į pergalę vedė tarptautinės Klaipėdos universiteto jaunimo pajėgos – Lietuvos, Indijos, Ukrainos ir Turkijos atstovai.
 

Komandų vertinimo kriterijai apėmė originalumą ir kūrybiškumą, kompleksiškumą ir integralumą, įgyvendinimo potencialą bei kitus aspektus.
 

„LitChain“ narių pristatytas blockchain technologija paremtas sprendimas išmaniajam SGD konteineriui ir atveriamos galimybės dujų prekybos sandoriams vykti automatiškai nestokojo komisijos narių susidomėjimo ir įžvalgų apie toli siekiančias tokio startuolio perspektyvas.
 

Efektyviam krovinių srautų organizavimui uoste skirtos infrastruktūros sprendimą pristačiusi „Kablio“ komanda su savo idėja publiką supažindino itin iliustratyviai: komanda sukūrė ir vietoje 3D spausdintuvu atspausdino krovos įrenginio bei jį papildančios autonominės mašinos modelį. Studentų Komanda „Fantastic 5“ įvertinimą pelnė už aplinkosaugos reikalavimams užtikrinti skirtą monitoringo sprendimą pasitelkiant sensorių sistemą ir dronus bei pademonstravo, kaip tokia inovacija galėtų funkcionuoti uoste. 


Daug naujos patirties hakatone įgiję jauniausieji jo dalyviai – moksleiviai iš Gargždų Vaivorykštės, Klaipėdos Vydūno, Baltijos, Ąžuolyno gimnazijų – namo išsivežė specialius Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos prizus.

 

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.