Pradžia   /   Naujienos   /   Į sėkmę – tango žingsniu

Į sėkmę – tango žingsniu

Šokis gali tapti ne tik puikia atsipalaidavimo ir saviraiškos priemone. Tango bendruomenę uostamiestyje su entuziazmu buriantys Asia ir Nikolajus Černoluckiai įsitikinę, jog per judesį taip pat galima išlaisvinti savybes, kurios svarbios versle, siekiant bendrų tikslų komandoje bei kuriant geresnį įmonės mikroklimatą.

 

Šokėjų pora argentinietiškojo tango moko jau 10 metų. Matydami savo mokinių augimą patys sau irgi neleidžia užsisėdėti – nuolat vyksta tobulintis ir semtis patirties iš argentinietiškojo tango meistrų, yra organizavę tarptautinius tango maratonus ir festivalius.

 

Užsiėmimus, kurie suburia įvairaus amžiaus ir profesijų atstovus, nuo praėjusių metų rudens Asia ir Nikolajus organizuoja Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Pilies dirbtuvėse – yra vieni aktyviausių šių kūrybinių industrijų erdvių rezidentų. Be grupinių ir individualių argentinietiškojo tango pamokų, skirtų tiek jau pažengusiems, tiek ir visiškai „žaliems“ šokėjams, Asia ir Nikolajus rengia ir įvairius pasirodymus, seminarus, taip pat turi jogos grupes. Darbas su įmonėmis – dar viena „Uosto tango“ kryptis, kurią siekiama uoliai plėtoti ir papildyti naujovėmis.

 

„Tango – tai pirmiausiai sąmoningumas, gebėjimas įsiklausyti ir pajausti. Taip pat čia svarbu gebėti išreikšti save. Išlavinus visus šiuos aspektus, galima praturtinti tiek savo asmeninį, tiek ir profesinį gyvenimą“, ­– teigia šokėjai.

 

„Uosto tango“ įmonėms teikiamų paslaugų sąraše – net keliolika skirtingų pasiūlymų. Norintiems pagerinti savo fizinę būklę bei laikyseną, kuri neretai nukenčia dėl judrumo stokos, rekomenduojama rinktis užsiėmimus su tempimo ir sąnarių lankstumą gerinančiais pratimais, tačiau ne mažiau įdomūs bei vertingi ir mokymai, skirti sąmoningumo lavinimui – juose persipina šokis ir psichologija.

 

„Gebėjimas bendradarbiauti, sukurti biure palankią ir draugišką atmosferą – tai svarbu bet kuria veikla užsiimančiai įmonei. Dirbant komandoje labai aktualu mokėti pristatyti savo idėjas, „uždegti“ jomis kitus. Visgi gyvenime nestinga pavyzdžių, kai regime priešingą vaizdą – žmonės nesugeba užmegzti reikiamo kontakto, įmonių darbuotojams neretai susirinkimai dvelkia nuoboduliu arba sukelia įtampą, kuri irgi nenuteikia produktyviai“, – kalbėjo „Uosto tango“ įkūrėjai. Jų teigimu, palaipsniui perprasdami tango specifiką, kolegos tuo pat metu mokosi atidumo bei empatijos. „Geras rezultatas neįmanomas, jei ignoruojama tai, ką sako žmogaus žvilgsnis ar kiti neverbalinės kalbos aspektai“, – akcentavo Asia ir Nikolajus.

 

Tango užsiėmimai verslui?

6 argumentai tai išmėginti

pagal „Uosto tango“:

 

 • Išauga savęs, kaip komandos nario, suvokimo lygis
   
 • Išauga savistaba, sąmoningumas savo paties atžvilgiu – ši savybė ilgainiui padeda save sėkmingiau „parduoti“ (gebėti save tinkamai pristatyti ir kalbėti taip, kad būtum išgirstas, itin aktualu pardavimų sferoje)
   
 • Išlavinamas gebėjimas aktyviai klausytis ir išgirsti kitus žmones
   
 • Efektyvesnis bendra(darbia)vimas su kitais/skirtingais žmonėmis
   
 • Gebėjimas lengviau pelnyti kito žmogaus pasitikėjimą (neverbalinės informacijos stebėjimas ir teisingas interpretavimas)
   
 • Vystomas atvirumas naujomis idėjoms, lengviau priimami nuolat besikeičiančio pasaulio iššūkiai

 

Patys „Uosto tango“ užsiėmimų dalyviai įžvelgia aibę jų privalumų – pastebi tampantys labiau atsipalaidavę, pasitikintys savimi, besimėgaujantys akimirka „čia ir dabar“. Ne vienas savo mokytojams taip pat prisipažįsta atrastą savo pačių vidinę pusiausvyrą pritaikantys ir bendravime su kitais. „Savo gretose turime labai įvairių žmonių – nuo teisininkų, biurų tarnautojų iki policijos pareigūnų, netgi elektrikų. Viena mūsų klientė, dirbanti buhaltere, atviravo, kad tango ne tik padeda atsikratyti fizinės ir emocinės įtampos – moteris pastebėjo, kad darbe jai tapo lengviau susikoncentruoti“, - kalbėjo KMTP Pilies dirbtuvių rezidentai.

 

Tango užsiėmimus apie metus lankanti komunikacijos specialistė Simona Pargaliauskaitė juos lygina su sąmoningumo mokykla: „Kasdien tenka patirti nemažai įtampos. Tačiau čia turiu galimybę pajusti, kad išorinis pasaulis tarsi išnyksta, užleisdamas vietą mano pojūčiams. Nebelieka laiko apmąstymams apie jokius kitus dalykus. Kitas aspektas, kuriuo žavi tango, – tai sąveika su partneriu, bežodė komunikacija. Galiausiai, tango padeda sustiprinti kūną, pagerinti pusiausvyrą. Pajutau, kaip mano pačios laikysena ilgainiui tapo labiau moteriška, įgijau daugiau pasitikėjimo savimi. Be jokios abejonės, rekomenduočiau tango kiekvienam! Turtingas laisvalaikis, kupinas skirtingų ir labai įdomių žmonių, pozityvumas ir galimybė pasikrauti energijos po alinančios dienos, geresnė sveikata – tai tik keli aspektai, apibūdinantys tango, kuris išties tūri tūkstantį pliusų“.

 

„Uosto tango“ Facebook paskyra

 

Detalesnė informacija telefonu +370 638 51 661 arba el. p. uostotango@gmail.com.

 

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.