Pradžia   /   Naujienos   /   Inovacijų stovykla ekspertus iš Baltijos jūros regiono skatino dalintis gerąja praktika

Inovacijų stovykla ekspertus iš Baltijos jūros regiono skatino dalintis gerąja praktika

Birželio 13-15 d. Baltijos jūros regiono ekspertai, dalyvaujantys projekte „Smart-up BSR“, susirinko Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros pirmą kartą organizuotoje inovacijų stovykloje Lietuvos pajūryje. MITA kartu su projekto partneriais – Suomijos Aalto universitetu bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parku - pakvietė 30 užsienio ir Lietuvos ekspertų iš universitetų, uostų, savivaldybių dalintis gerąja praktika ir aptarti Sumanios specializacijos įgyvendinimą.


Tarptautinių inovacijų stovyklų tikslas – per Sumanios specializacijos prizmę pasiūlyti inovatyvius sprendimus, kaip galima efektyviai spręsti Europos visuomenėms dažniausiai iškylančius iššūkius, kurie susiję su senėjimu, miestų transporto ir taršos problemomis, atliekų panaudojimu. Bendrų užsienio ekspertų susitikimų metu naudinga generuoti idėjas ir pasiūlymus, kaip skatinti sveiką senėjimą, plėtosi žiedinės ekonomikos idėjas, prisidėti prie išmanių sprendimų kūrimo miestuose.


Lietuvos pajūryje vykusi inovacijų stovykla buvo skirta aptarti jūros uostų plėtojimo problemas ir tvarų tarpregioninį bendradarbiavimą Baltijos jūros regione. Trijų dienų stovyklos metu buvo nagrinėjama Klaipėdos jūrų uosto problematika: kaip išlaikyti uosto konkurencingumą tarptautinėje arenoje, kokia turėtų būti tvari uosto plėtra – šis klausimas ypatingai svarbus ir Lietuvos ekonomikos kontekste. Buvo diskutuojama, kaip lanksčiai transformuoti jūrinį sektorių naudojant geriausias globalias skaitmenizavimo ir automatizavimo praktikas. Taip pat buvo keliamas klausimas, kaip uostui ir šaliai surasti nišą ir plėtoti konkurencinį pranašumą.


Vienu įdomiausių stovyklos akcentų tapo pažintinis vizitas į Vakarų Baltijos laivų statyklą. Užsienio svečiai buvo supažindinti su jūrinio sektoriaus vystymu Klaipėdos regione.


Visas tris renginio dienas darbo grupės išsamiai analizavo Klaipėdos regiono situaciją, buvo siekiama surasti sprendimus tvaresniam bendradarbiavimui tarp Baltijos jūros regiono šalių, pateikti siūlymai, kaip pasinaudojant atskirų šalių sumanios specializacijos prioritetais galima prisidėti sprendžiant didžiuosius europinių visuomenių iššūkius.


Kita inovacijų stovykla 2018 m. rugsėjo mėn. vyks Taline, kurios metu bus aptariama Estijai aktuali tema bei toliau tęsiamos diskusijos ir plėtojamos idėjos, kurios jau pradėtos vystyti per inovacijų stovyklas, vykusias Suomijoje (Luosto mieste), Danijoje (Aarhus mieste) ir Lietuvoje (Klaipėdos bei Palangos miestuose).

Apie Smart-up BSR


„Smart-up BSR“ projektas įgyvendinamas kartu su kitais 12 partnerių ir daugiau kaip 20 asocijuotų partnerių iš Baltijos jūros regiono šalių, įskaitant akademines, savivaldybių, regionų plėtros ir kitas organizacijas.


Įgyvendinamo projekto tikslas yra padėti Baltijos jūros regiono šalims spręsti problemas, su kuriomis jos susiduria įgyvendinant regioninę mokslinių tyrimų ir inovacijų politiką, dalinantis ES sumaniosios specializacijos ekspertų (Regionų komiteto, EK Jungtinio tyrimų centro) gerąja praktika ir bendrai kuriant sumanios specializacijos įgyvendinimo koncepcijas. Tikimasi, jog projekto, kuris yra orientuotas į 4 temines sritis (sveikas senėjimas, išmanus miestas, klimato kaita bei žiedinė ekonomika), rezultatai leis partneriams ir kitiems Baltijos jūros regione efektyviai realizuoti savo politiką, pašalinti kliūtis ir panaudoti kolektyvines žinias bei patirtį, siekiant veiksmingo regioninio ir tarptautinio bendradarbiavimo.


Pagrindiniai Smart-up BSR rezultatai, kurių siekiama organizuojant ir dalyvaujant specializuotuose partnerių renginiuose – inovacijų stovyklose, bus sumanios specializacijos strategijų ir planų atnaujinimas, pagerintas sumanios specializacijos suinteresuotųjų šalių įsitraukimas bei sumanios specializacijos realizavimo efektyvumas ir sklaida partnerių regionuose.

 

 

 

 

 


MITA inf.

Foto aut. Algimantas Kalvaitis.

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.