Pradžia   /   Naujienos   /   Inovacijų stovykloje – diskusijos apie tvarią plėtrą Baltijos jūros regione

Inovacijų stovykloje – diskusijos apie tvarią plėtrą Baltijos jūros regione

Devynių Baltijos jūros regiono valstybių atstovai - įvairių miestų, regionų, universitetų, inovatyvių įmonių ir visuomeninių organizacijų delegatai bei ekspertai - 2019 m.  gegužės 2-4 d. rinkosi į Aalto universitete (Suomija)  vykusią inovacijų stovyklą , kur kartu ieškojo geriausių būdų, kaip efektyviai įgyvendinti tvarios plėtros strategijos tikslus, tarėsi, kokių kompetencijų tam reikia ir kaip jas išsiugdyti, kaip į šį procesą įtraukti kuo didesnę dalį visuomenės.
 

Renginyje dalyvavo ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, tarptautinio projekto Smart-up BSR partneris, atstovaujantis Lietuvai kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Pagrindinis stovyklos diskusijų objektas buvo padėti rasti sprendimus, kaip būtų galima Baltijos jūros regione įgyvendinti Jungtinių tautų tvarios plėtros tikslus.
 

„Inovacijų stovyklose bendradarbiaujant tarptautiniams partneriams sugeneruojama daug inovatyvių idėjų, kurios  perkeliamos į praktiką bei prisideda prie tvarios Baltijos jūros regiono plėtros. Į šį procesą įsitraukusi mūsų organizacija taip pat turi galimybę prisidėti prie švaresnės regiono ateities kūrimo ir šią galimybę siekiame visokeriopai išnaudoti“, – sakė KMTP inovacijų vadybininkė Erika Zavackienė.

 

Darni plėtra reikalauja netradicinių sprendimų, kuriems būtinas platus požiūris ir visapusiškas bendradarbiavimas.
 

Aalto universitetas, bendradarbiaudamas su Klimato kaitos koalicija, Espoo ir Kotka miestais tarptautinei specialistų bendruomenei paruošė keturis iššūkius, kurie aktualūs Baltijos jūros regionui ir yra susiję su klimato kaitos mažinimu. 
 

Stovyklos dalyviai ieškojo pačių neįprasčiausių sprendimų ir parengė bei iššūkius pateikusioms organizacijoms pristatė konkrečius siūlymus, kaip žaidžiant švarinti aplinką, mažinti taršą plastikais Baltijos jūros pakrantėse, kaip sveiku maistu bei gyvensena sudominti vaikus bei į įvairias aplinkosaugines akcijas įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių.
 

Europos Komisijos Regionų Komiteto pirmasis viceprezidentas p. Markku Markkula susirinkusiems regionų atstovams pristatė tvarios plėtros tendencijas, planuojamus principus bei finansavimo prioritetus.
 

Vaikų ir jaunimo įtraukimas sprendžiant įvairius tvarios plėtros klausimus, savimonės keitimas, atsakingas investavimas ir sumanių miestų vaidmens didinimas, jau pasiektų konkrečių sėkmės pavyzdžių perkėlimas ir panaudojimas kituose Baltijos jūros regionuose bus itin svarbūs sekančiame ES finansavimo periode, tad susirinkusieji jau dabar aktyviai diskutavo apie galimas iniciatyvas ir bendradarbiavimo galimybes.
 

Geriausi sprendimai klimato kaitos, švietimo, aplinkosaugos ir kitais itin svarbiais tvarios plėtros strategijos klausimais  bus viešai prieinami ir Smart up BSR projekto tinklapyje.
 

Ši inovacijų stovykla – jau septintas Baltijos jūros regiono atstovus suburiantis renginys, organizuojamas Interreg BSR programos remiamo Smart-up BSR projekto rėmuose.
 


 

Daugiau apie projektą ir jo rezultatus skaitykite: https://smartup-bsr.eu/
 


 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.