Pradžia   /   Naujienos   /   Inovacijų stovykloje Taline – ir KMTP

Inovacijų stovykloje Taline – ir KMTP

Rugsėjo 17-19 d. projektas „Smart-up BSR“ kvies dalintis idėjomis apie tai, kaip kurti išmanų miestą ir patrauklias viešąsias erdves, pritraukti šiandienos talentus bei mažinti atskirtį.
 

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas šiame projekte atstovauja Lietuvai drauge su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Tarptautinių „Smart-up BSR“ inovacijų stovyklų tikslas – per Sumanios specializacijos prizmę pasiūlyti inovatyvius sprendimus, kaip galima efektyviai spręsti Europos visuomenėms dažniausiai iškylančius iššūkius, kurie susiję su senėjimu, miestų transporto ir taršos problemomis, atliekų panaudojimu. Bendrų užsienio ekspertų susitikimų metu naudinga generuoti idėjas ir pasiūlymus, kaip skatinti sveiką senėjimą, plėtosi žiedinės ekonomikos idėjas, prisidėti prie išmanių sprendimų kūrimo miestuose.
 

Stovyklos Taline metu bus aptariamos ne vien Estijai aktualios temos. Pasaulis susiduria su tebeaugančiais urbanizacijos mastais. Nors jie ryškiausiai pastebimi Azijoje ir Afrikoje, procesai nesustoja ir Europoje. Didmiesčių populiacijos auga – viešųjų paslaugų sektoriui tenka bandyti prie to prisitaikyti, skubiai tobulinti turimą infrastruktūrą. Tuo pat metu Europa sensta – šis faktas reiškia, jog šalims, regionams ir miestams, siekiantiems išlikti konkurencingais, teks varžyti dėl jaunų talentų siekiant juos pritraukti ir išlaikyti. Šiame kontekste itin nykiai atrodo pilki daugiabučių kvartalai, iškilę dar po 2-ojo Pasaulinio karo. Vis garsiau svarstoma apie tai, kaip būtų galima paskatinti miegamųjų mikrorajonų bendruomenes pačioms imtis didesnės iniciatyvos keičiant ir tobulinant savo aplinką – Talinas čia nėra išimtis.
 

Du pagrindiniai „Smart-up BSR“ inovacijų stovyklos organizatorių suformuluoti iššūkiai kvies diskutuoti apie galimybes didesniam visuomenės įtraukimui siekiant pagerinti žmonių gyvenamąją aplinką ir gyvenimo kokybę, kaip regioną paversti išmaniu.
 

Taip pat  bei toliau tęsiamos diskusijos ir plėtojamos idėjos, kurios jau pradėtos vystyti per inovacijų stovyklas, vykusias Suomijoje (Luosto  mieste), Danijoje ( Aarhus mieste) ir Lietuvoje (Klaipėdos bei Palangos miestuose).
 

Apie Smart-up BSR


„Smart-up BSR“ projektas įgyvendinamas kartu su kitais 12 partnerių ir daugiau kaip 20 asocijuotų partnerių iš Baltijos jūros regiono šalių, įskaitant akademines, savivaldybių, regionų plėtros ir kitas organizacijas.


Įgyvendinamo projekto tikslas yra padėti Baltijos jūros regiono šalims spręsti problemas, su kuriomis jos susiduria įgyvendinant regioninę mokslinių tyrimų ir inovacijų politiką, dalinantis ES sumaniosios specializacijos ekspertų (Regionų komiteto, EK Jungtinio tyrimų centro) gerąja praktika ir bendrai kuriant sumanios specializacijos įgyvendinimo koncepcijas. Tikimasi, jog projekto, kuris yra orientuotas į 4 temines sritis (sveikas senėjimas, išmanus miestas, klimato kaita bei žiedinė ekonomika), rezultatai leis partneriams ir kitiems Baltijos jūros regione efektyviai realizuoti savo politiką, pašalinti kliūtis ir panaudoti kolektyvines žinias bei patirtį, siekiant veiksmingo regioninio ir tarptautinio bendradarbiavimo.

Pagrindiniai Smart-up BSR rezultatai, kurių siekiama organizuojant ir dalyvaujant specializuotuose partnerių renginiuose – inovacijų stovyklose, bus sumanios specializacijos strategijų ir planų atnaujinimas, pagerintas sumanios specializacijos suinteresuotųjų šalių įsitraukimas bei sumanios specializacijos realizavimo efektyvumas ir sklaida partnerių regionuose.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.