Pradžia   /   Naujienos   /   Inovatoriai įsteigė 17 perspektyvių verslų

Inovatoriai įsteigė 17 perspektyvių verslų

Nesustebkite, jei netolimoje ateityje upėse pamatysite elektra varomus laivus, atvykus pas gydytoją Jums bus įtaisyta ankstyvuosius širdies sutrikimus diagnozuojanti sistema, o ūkininkaujantiems bus siūloma leisti klasikinę muziką siekiant užauginti kokybišką jautieną. Šios ir daugybė kitų naujovių jau skverbiasi į Lietuvos rinką.
 

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbė kasmetinio konkurso „Ieškomas Inovatorius!“ galutinius rezultatus. Rugsėjo mėn. buvo įkurta 17 naujų startuolių, kurių idėjos stebina perspektyvumu. Sporto ir medicinos inovacijos, dronų įkrovimo prietaisai, hibridiniai saulės kolektoriai, robotizuotos sistemos, kriptovaliutų platformos, naujos gyvūnų auginimo technologijos, naujovės elektronikos srityje  – tokios idėjos šiuo metu vystomos Lietuvoje.
 

 „Mūsų tikslas atrasti ir paskatinti inovatorius, talentingus verslo idėjų generatorius, kurie nori įgyvendinti savo svajonę – turėti verslą. Inovacijų savaitės metu stengiamės užkrėsti naujovių „virusu“ bei paskatinti galvoti apie idėjų realizavimą. Taip pat turime tikslą prisidėti prie 1000 startuolių idėjos vystymo Lietuvoje iki 2020 metų “, – sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.
 

Inovatyvūs verslai kuriami taikant įvairius sprendimus, pavyzdžiui pasitelkiant lietuviškus lazerius vystomos naujos litavimo ir apdirbimo technologijos, plačiai naudojamos robotizuotos technologijos, kurios leidžia atsisakyti žmogaus darbo jėgos bei skaitmenines technologijos, įgalinančios procesų standartizaciją. Nauji verslai pasitelkia naujas vaizdo filmavimo ir apdorojimo technologijos bei virtualios realybės sprendimus.
 

Miesto festivalio „Inovacijų savaitė 2018“  metu inovatyvių idėjų kūrėjai buvo apdovanoti diplomais ir paskatinimu eiti pirmyn iš MITA ir Lietuvos inovacijų centro ekspertų.
 

Pavasarį šiame konkurse buvo gautos 72 idėjos, iš kurių buvo atrinktos perspektyviausios, o jų autoriams pavyko įsteigti 17 inovatyvių verslų.
 

Startuoliams  šiuo metu yra teikiama konsultacinė pagalba teisiniais, finansavimo, investicijų pritraukimo klausimais.
 

Geriausieji iš jų, įvykdę didžiausią progresą, turės galimybė vykti į MITA organizuojamas akceleravimo programas prestižiniuose užsienio akceleratoriuose. Bus siūlomos galimybės vykti į Izraelį, Singapūrą, Kiniją ar į Skandinavijos valstybes.
 

Ši veikla įgyvendinama per MITA kartu su partneriais vykdomą inciatyvą „InoSpurtas“. Prie šio konkurso prisideda ir pradedančiuosius inovatorius konsultuoja net 8 organizacijos: MITA, Lietuvos inovacijų centras, Visorių informacinių technologijų parkas, Kauno mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Fizikos instituto mokslo ir technologijų mokslų parkas, Saulėtekio mokslo ir technologijų parkas, Šiaurės miestelio technologijų parkas.
 

MITA konkursas  „Ieškomas inovatorius!“ jau vyksta antrą kartą. Pernai buvo įkurta 11 startuolių, o šiemet – net 17.
 

Nauji startuoliai

 • UAB „Sveikatingumo ir sporto inovacijos“
   
 • MB „Virš visko“
   
 • MB „Saltas“
   
 • MB „Tausanas“
   
 • MB „Sveikatos technologijų sprendimai“
   
 • MB „Mažylis dirba“
   
 • UAB „Ebona“
   
 • MB „Protingas valdymas“
   
 • MB „Orkos inovacijos“
   
 • UAB „Kinderio limuzinai“
   
 • MB „Utenos mediena“
   
 • MB „Šviesos tankis“
   
 • MB „Laiptai aukštyn“
   
 • MB „Akasys“
   
 • MB „Veiksma“
   
 • MB „Kritinė sėkmė“
   
 • MB „Aurora Vitae“


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.