Pradžia   /   Naujienos   /   Klaipėda taps inovatyvios akvakultūros vasaros hub‘u

Klaipėda taps inovatyvios akvakultūros vasaros hub‘u

Specialistų rengimas bei pritraukimas į akvakultūros įmones tampa vis aktualesnis – ši industrija įvardijama kaip viena perspektyviausių mėlynosios ekonomikos sričių. Klaipėda imasi iniciatyvos siekiant patenkinti augantį kompetencijų poreikį ir jau birželio 28 – liepos 2 dienomis pakvies semtis žinių apie inovatyvią akvakultūrą drauge su tarptautine ekspertų komanda.
 

Hibridinį renginį organizuoja Klaipėdos universitetas (KU) bei projekto „AquaVIP“ vedantysis partneris Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP), bendradarbiaujant su Lietuvos biotechnologų asociacija, krevečių ūkiu „Local Ocean“, mokslininkais ir verslo praktikais iš Gdansko, Rostoko, Valensijos Saint Vincent Martyr universitetų, Belgijoje veikiančios akvakultūros įmonės „Tomalgae CVBA“. Gyvai ir virtualiai prisijungsiančių dalyvių geografija apima Lietuvą, Vokietiją, Lenkiją, Kroatiją bei kitas šalis.
 

„Uostamiesčio strategijos „Klaipėda 2030“ nubrėžtas siekis  orientuotis į tvarų jūros išteklių panaudojimą ir mėlynosios ekonomikos augimą mums aktualus ir kaip Lietuvos jūrinio klasterio koordinatoriams, – akcentavo KMTP plėtros vadovas A.Sutnikas. – Inovatyvios akvakultūros plėtra teigiamai paveiktų ir laivų statybos bei kitas industrijas, atvertų naujų galimybių lauką mūsų mokslui. Procesų pagreitis ir sėkmė įmanoma tik turint kritinę masę kompetentingų specialistų ir pastariesiems tobulėjant, perimant užsienio akvakultūros verslų ir mokslo centrų patirtį“.
 

„AquaVIP“ vasaros mokykla skirta studentams bei akvakultūros sektoriuje jau dirbantiems specialistams. Mokymai sustiprins įgytas žinias bei įgūdžius, tuo pat metu praplėsdami ir šių tikslinių grupių karjeros galimybes. Penkių dienų trukmės kursas dalyvius ne tik supažindins su teorija, bet ir suteiks praktinių žinių apie šiuolaikines akvakultūros technologijas.
 

„Nuotoliniu būdu vyksiančias paskaitas papildys vietos dalyviams skirti užsiėmimai KU Jūros tyrimų instituto Žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijoje Kopgalyje bei eksperimentinėje akvakultūros bazėje Verslo inkubatoriuje. Dalyviams iš užsienio nesant galimybės fiziškai prisijungti, pakviesime juos į virtualius turus. Kurso metu daugiausiai dėmesio bus skiriama dalyvių supažindinimui su recirkuliacinėmis akvakultūros sistemomis ir tokioms temoms kaip probiotikai, mikrodumblių biomasė, vėžiagyviai, biotechnologijos“, – vardijo KU Jūros tyrimų instituto Žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijos vadovas dr.Nerijus Nika.
 

Penkių dienų trukmės interaktyvus kursas – nemokamas. Dalyviams bus išduodami sertifikatai.
 

Besidomintieji dar gali suskubti užsiregistruoti iki birželio 23 d.: bit.ly/AquaVIPKlaipeda


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.