Pradžia   /   Naujienos   /   Klaipėdoje susitiko diskutuoti apie jūrinės vėjo energetikos projektus

Klaipėdoje susitiko diskutuoti apie jūrinės vėjo energetikos projektus

Veikiame greitai, nestokojame lankstumo - šios Lietuvos stiprybės nuskambėjo lapkričio 29-30 d. Klaipėdoje vykusioje konferencijoje OFFSHORE INDUSTRY IN THE EASTERN PART OF THE BALTIC SEA: GET READY FOR BUSINESS.


Renginį savo pranešimu atidariusi LR energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė jūrinę vėjo energetiką įvardijo kaip mūsų šalies šalies „silver bullet“: 700 MW parkas Baltijos jūroje, kurio veiklos starto tikimasi 2028 m., dar 700 MW – antru etapu, o iš viso Lietuvos offshore potencialas siekia 3,35 GW. 

Ar šį potencialą gebėsime įveiklinti drauge su Klaipėdos uostu ir mūsų verslu? Kaip galėtume pasitelkti Danijos pavyzdį ir jau įgyvendintas praktikas? Šie klausimai vedė į priekį aktualias antrosios renginio dienos diskusijas, kurias moderavo Klaipėdos mokslo ir tecchnologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas.


Baigiamąją konferencijos dieną pranešimą skaitė LR Susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė, savo transformacijų kupina kelione nuo žvejybos uosto iki svarbaus offshore industrijai objekto pasidalijo Danijos Esbjerg uostas, kuris buvo pasitelktas vystant net 55 offshore projektus ir kuriame iškrauta > 4 000 turbinų. Sektoriaus skaitmenizacija, aktualūs technologiniai ir dizaino sprendimai buvo nagrinėjami kompanijų OSK Group, Lautec ir Deck1 pranešimuose. Visgi raktinis žodis buvo Klaipėda – uosto, verslo ir akademinės bendruomenės atstovai pristatė savo matymą ir Klaipėdos potencialą įsitraukiant į jūrinės vėjo energetikos projektų plėtojimą. 


Renginį organizavo Danijos Karalystės ambasada Lietuvoje kartu su partneriais – LR Energetikos ministerija, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko koordinuojamu Lietuvos jūriniu klasteriu.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.