Pradžia   /   Naujienos   /   Klaipėdos ekonomikos forume diskutuota apie svarbiausius uostų transformacijos veiksnius

Klaipėdos ekonomikos forume diskutuota apie svarbiausius uostų transformacijos veiksnius

Viena svarbiausių balandžio 29 d. uostamiestyje vykusio vykstančio Klaipėdos ekonomikos forumo žinučių: uostai jau nėra vien svarbiausių jūrinių ir sausumos logistikos kelių mazgai – ateityje jie taps tvarios energetikos hub'ais ir būtina tam ruošti jau dabar.  Energetiniai ištekliai sudaro apie 40% viso to, kas šiandien juda per Europos uostus. Energetikos gamyba ir tiekimas, importas, eksportas, resursų saugojimas – uostų įsitraukimas į šiuos procesus tik augs.

Uostuose itin daug potencialo skaitmenizavimui ir inovacijoms – jos būtinos siekiant optimizuoti procesus, užtikrinti jų saugumą, auginti konkurencingumą. 90% Europos uostų veikia gausiai urbanizuotose lokacijoje, tad emisijų mažinimas, žiedinės ekonomikos principų įgalinimas yra itin svarbūs, kaip ir pastangos užtikrinti tvarų jūrinių resursų panaudojimą. Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) atstovai, Lietuvos jūrinio klasterio bendruomenė apie visa tai diskutavo su Klaipėdos ekonominės plėtros strategais ir įgyvendintojais, Klaipėdoje apsilankiusiais Vyriausybės atstovais, mokslu ir verslu.
 

Mėlynosios ekonomikos plėtrai ir išmaniems uostams dedikuotoje panelinėje sesijoje, kurią moderavo KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas, susitiko žiedinės ekonomikos, žaliųjų ir išmaniųjų uostų koordinatorius Wim Stubbe bei uostų skaitmenizacijos ekspertas Niels Gorm Maly Rytter iš Pietų Danijos universiteto, su kuriuo parkas bendradarbiauja projekte Connect2SmallPorts. 

Greta pažangių sprendimų kūrimo ir diegimo įveikiant uostams svarbius iššūkius abu pašnekovai akcentavo jūrinio sektoriaus talentų ir startuolių auginimo būtinybę – į šį procesą svarbu aktyviai įsijungti tiek uostui, tiek verslui ir mokslo institucijoms. 

Sesijoje savo plėtojamais projektais elektrifikacijos srityje dalijosi Lietuvos jūrinio klasterio partneriai AB „Vakarų laivų gamykla“ grupės įmonė UAB „Western Baltic Engineering“, Klaipėdos vaidmenį ir įdirbį modernios akvakultūros kontekste pristatė Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutas.


Renginio partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėda ID, Klaipėdos universitetas, Klaipėdos LEZ Klaipėdos uostas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Klaipėdos pramonininkų asociacija, Lietuvos jūrinis klasteris ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.