Pradžia   /   Naujienos   /   Klaipėdos gimnazistai įsitraukia kuriant laivų atvykimo programėlę

Klaipėdos gimnazistai įsitraukia kuriant laivų atvykimo programėlę

Klaipėdos moksleiviai turi galimybę ne tik iš arčiau susipažinti su jūrinėmis, tik uostamiesčiams būdingomis profesijomis, bet ir jas „pasimatuoti“, atlikdami projektinius darbus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje.

 

Šiokiadienio popietė neįprasta Uosto direkcijos elektronikos specialistui Žilvinui Atkočiūnui. Jis per nuotolį jungiasi virtualiam susitikimui su devyniais jaunaisiais inžinieriais – Klaipėdos Baltijos gimnazijos pirmos klasės gimnazistais. Šįkart smalsiems universitetinės inžinerinės klasės gimnazistams pasakojama apie jūrinį radijo ryšį, taip pat tobulinama kartu kuriama programėlė.


„Pačioje pradžioje pasitarėme su moksleiviais, kokie yra jų lūkesčiai, o tada kartu nusprendėme sukurti laivų atvykimo Klaipėdos uoste programėlę, kuri rodytų datą ir laiką. Galiu sakyti, kad einame į finišo tiesiąją, moksleiviai patyrė, kaip tai yra daroma. Jeigu vaikų akys užsidega – sėkmė garantuota“, – pats entuziazmo nestokoja Žilvinas Atkočiūnas.


Anot jo, iki vasaros yra suplanuota užbaigti šią programėlę. Tačiau neapsiribota vien ja.


„Dabar toks laikmetis, kad gyvenimas vyksta virtualioje erdvėje. Kadangi moksleiviai daugiausiai laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterių, tad tegul tas laikas būna prasmingas. Pasiūliau parengti informaciją apie automatinę identifikacijos sistemą lietuviškojoje Vikipedijoje, ir moksleiviams tai puikiai sekėsi“, – pasakoja Ž. Atkočiūnas.


Jis prasitaria nekantraujantis, kada baigsis karantinas ir moksleivius bus galima supažindinti su daugiau uosto veiklų, apsilankyti Laivų eismo tarnyboje.


Baltijos gimnazijos moksleiviai jau kuris laikas gilina inžinerines žinias Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje. Tai numato praėjusį rudenį tarp Uosto direkcijos ir Baltijos gimnazijos pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.


„Tikimės, kad šis mūsų bendradarbiavimas prisidės prie to, kad dalis jaunų žmonių, iš arčiau susipažinę su uosto profesijomis, jas patys pasirinks ir liks gimtajame uostamiestyje. Iš tikrųjų džiaugiamės galėdami prisidėti profesinėmis žiniomis, mūsų specialistų patirtimi bei turima technologine baze plėtojant inžinerinio ugdymo strategiją Klaipėdos Baltijos gimnazijoje“, – sako Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.


Bendradarbiavimo sutartis numato, kad gimnazijos moksleiviai įmonėje turi galimybę atlikti projektinius darbus, kuriuos kuruoja mentoriai – paskirti Uosto direkcijos specialistai. Moksleiviams taip pat sudaromos sąlygos iš arčiau susipažinti su įmonėje kuriamais ir diegiamais IT sprendimais.

 

KVJUD inf. 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.