Pradžia   /   Naujienos   /   Klaipėdos gimnazistai kviečiami tapti ateities inžinieriais

Klaipėdos gimnazistai kviečiami tapti ateities inžinieriais

Klaipėdos miesto vystymo agentūra „Klaipėda ID“ birželio 10-14 dienomis antrus metus iš eilės organizuoja profesinio orientavimo projektą „Ateities inžinieriai“, kurio metu siekiama 9-12 klasių moksleivius supažindinti su inžinerinių ir informacinių technologijų (IT) profesijų studijomis aukštosiose mokyklose bei šių sričių galimybėmis darbo rinkoje.
 

Inžinerijos, informacinių technologijų specialistų paklausa yra nuolat auganti tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Pagal „Infobalt“ ir „Investuok Lietuvoje“ tyrimo duomenis, ateinančiais metais Lietuvoje papildomai reikės daugiau kaip 13 tūkstančių IT specialistų ir beveik 5 tūkstančių inžinierių. Esant tokiai situacijai, Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė, kad šiais metais įstojusiems į informatikos, inžinerinių technologijų, matematikos ir gyvybės mokslų studijų programas – mokslas bus nemokamas.
 

Sėkminga „Ateities inžinierių“ projekto idėja buvo inicijuota „Kurk Lietuvai“ komandos, kuomet vizitai buvo organizuojami tik Vilniuje ir Kaune. Nuo praėjusių metų prie iniciatyvos prisijungė „Klaipėda ID“, pasiūlydama vizitus į Klaipėdos aukštąsias mokyklas ir inžinerines įmones.
 

Siekiant moksleivius visapusiškai supažindinti su inžinerijos srities galimybėmis moksleiviai per vieną dieną aplanko inžinerinę arba IT veiklą vykdančią įmonę bei šias studijas siūlančią aukštąją mokyklą.
 

„Džiaugiamės tiek moksleivių, tiek pačių įmonių susidomėjimu projektu. Šiais metais prisijungusios aukštosios mokyklos parengė išskirtines jutimines ekskursijas ir paskaitas, kurių metu jaunuoliai trumpam taps laivo kapitonais bei savo mintimis galės valdyti kompiuterinio žaidimo herojų. Interaktyviais vizitais tikimasi sudominti moksleivius sieti savo ateitį su inžinerija bei informacinėmis technologijomis,” – teigia Alina Šoparė, „Klaipėda ID“ projektų vadovė.
 

Antrus metus iš eilės projekte dalyvauja šios Klaipėdos regiono inžinerinės įmonės: Orion Global Pet, Bega, Mars Lietuva. Vertinant nuolat augantį IT darbuotojų poreikį rinkoje ir profesines perspektyvas, šiemet prie projekto pakviestos prisijungti: programinės įrangos kompanija Iamus, skaitmeninės rinkodaros startuolis Whatagraph, išmanią vertimo sistemą plėtojantis startuolis Interactio, informacinių technologijų įmonė Creative partner ir viena moderniausių bendradarbystės erdvių Lietuvoje Lighthouse.
 

Taip pat projekte dalyvauja Klaipėdoje veikiančios aukštosios mokyklos: Klaipėdos universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybinė kolegija bei Socialinių mokslų kolegija.
 

Planuojama, kad per savaitės trukmės „Ateities inžinierių“ projektą, vizituose sudalyvaus daugiau nei 200 Klaipėdos gimnazijų moksleivių.
 

Daugiau informacijos:
 

Alina Šoparė, „Klaipėda ID“ projektų vadovė   alina@klaipedaid.lt


www.klaipedaid.lt


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.