Pradžia   /   Naujienos   /   Klaipėdos universitetas išlydėjo 30-ąją absolventų laidą

Klaipėdos universitetas išlydėjo 30-ąją absolventų laidą

Birželio 30 d. su Klaipėdos universitetu atsisveikino jubiliejinė, jau 30-oji KU absolventų laida. Kuo tiesesnio kelio į sėkmę palinkėta daugiau nei 600 2021-ųjų metų absolventų. Jų būryje - 26 užsienio šalių piliečiai.


Džiugus absolventų ir jų pasveikinti atėjusių artimųjų klegesys KU aikštėje pakeitė dėl karantino užsitęsusią tylą. Diplomų įteikimo šventėje, žmonių saugumo sumetimais išdalintoje į dvi dalis, dalyvavo ne tik akademinės bendruomenės nariai, bet ir uostamiesčio verslo įmonių vadovai, stipendijų ar premijų pažangiausiems studentams steigėjai, garbūs visuomenės atstovai. „Tai svarbi diena mums – drauge su absolventais turime galimybę pasidžiaugti bendro darbo rezultatu. Ir svarbiausia, kad galime tai padaryti gyvai. Po visų virtualaus bendravimo mėnesių, nuotolinių paskaitų ir egzaminų, pagaliau galime sueiti į vieną būrį, įteikti diplomus bei pelnytas padėkas, paspausti rankas ir palinkėti sėkmės kuriant ateities Lietuvą“,- teigė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.


Net 18 šios laidos absolventų įteikti baigimo diplomai su pagyrimu. Visi jie apdovanoti sidabriniais KU ženkleliais ir šiemet pradėjusio veikti KU Ateities fondo premijomis. Socialiai atsakingų verslo kompanijų įkurtas fondas sau kelia tikslą augti iki neliečiamo kapitalo fondo ir generuoti pajamas regionui reikšmingiems mokslo tyrimams finansuoti, talentingiems mokslininkams ir studentams remti. „Pirmasis mūsų prisistatymas bendruomenei – premijos puikiai baigiamuosius darbus parengusiems magistrams. Tegul jiems tai bus paskata nenutraukti sąsajų su mokslo pasauliu ir tęsti studijas toliau. Mokslui reikalingi nauji protai ir energija“,- sakė KU ateities fondo direktorius Vytautas Adomaitis.


Vienkartinėmis stipendijomis Klaipėdos pramonininkų asociacija paskatino 2 KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto magistrus, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto tarybos stipendija įteikta Baltijos šalių istorijos studijų programą baigusiam Edvardui Vasiliauskui.


Diplomų įteikimo šventėje pagerbti ir 3 doktorantūros studijų absolventai, nuo šiol jau mokslų daktarai: Arnoldas Petrulis, parengęs ir apsigynęs daktaro disertaciją tema „Etiško vadovavimo vertinimas transakciniame, transformaciniame ir tarnaujančiajame vadovavimo stiliuose“; Edita Baranskaitė, apsigynusi daktaro disertaciją tema „Turizmo inovatyvumo ekonominio poveikio vertinimas“, bei Jelena Galinienė, apsigynusi daktaro disertaciją tema: „Change in land use and land cover of coastal zone: classification methods comparison and assessment“ („Žemėnauda ir žemės paviršiaus kaita pajūrio krašte: klasifikacijos metodų palyginimas ir vertinimas“).


Šventėje pasidžiaugta sėkmingai finišavusiu išskirtiniu KU bei partnerių – Klaipėdos mokslo ir technologijų parko, Jūrinio klasterio ir Klaipėda ID – įgyvendintu projektu Blue Growth Leaders Academy (BGA).

Rudenį startavusios studijos į studentų gretas sugrąžino 37 krašto verslo, mokslo bei viešojo sektoriaus atstovus. Paskaitas jiems skaitė Europoje ir pasaulyje pripažinti mokslo autoritetai. KU vadovų teigimu, „Blue Growth Leaders Academy“ yra praktinis Universiteto indėlis į taip laukiamą Klaipėdos miesto ir viso regiono ekonominį proveržį.

Žinios, kurias stengtąsi perteikti akademijos klausytojams – dabartiniams verslo, mokslo bei viešojo administravimo sektoriaus lyderiams, fokusuotos į mėlynosios ekonomikos potencialą. Diplomuotų BGA klausytojų ratas turėtų tapti nauju impulsu krašto gerovės auginimui.


Šiandien išlydėti absolventai papildė solidų beveik 38 tūkstančių alumnų būrį, kurį per 30 gyvavimo metų išugdė Klaipėdos universitetas. „Esam turtingi išauginę tokį didžiulį Universiteto ambasadorių būrį“,- sveikindamas KU absolventus džiaugėsi Universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.