Pradžia   /   Naujienos   /   Klaipėdos universiteto kryptis – tapti regiono pažangos varikliu

Klaipėdos universiteto kryptis – tapti regiono pažangos varikliu

Asociacijos „Klaipėdos regionas“  nariams pristatyta Klaipėdos universiteto plėtros strategija 2021-2030. Virtualiame pristatyme dalyvavo 6 savivaldybių merai ar jų komandų nariai, Klaipėdos universiteto bendruomenės atstovai.

 

Tik šių metų sausį viešu dokumentu tapusi Klaipėdos universiteto strategija iki 2030-ųjų brėžia ne tik šios aukštojo mokslo įstaigos plėtros kryptis ir gaires. Universitetas, formuluodamas savo tikslus, ieško partnerystės ir veikimo sinergijos visame Vakarų Lietuvos regione, kad įgyvendintų savo ambicijas – tapti tvariu universitetu, kurti išmanų KU miestelį bei mėlynosios ekonomikos žinių lyderyste grįstą regiono inovacijų ekosistemą. „Mūsų vizija – ateičiai kuriantis universitetas. Orientuojamės tapti regiono gerovės pažangą skatinančia institucija ir čia matome didžiulę erdvę Universiteto ir regiono savivaldybių veiksmų sinergijai“,- pristatydama strategiją pabrėžė KU Atviro forumo koordinatorė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili.

 

KU strategijos įgyvendinimo startas sutampa su Asociacijos koordinuojamu regiono specializacijos prioritetų įgyvendinimo veiksmų plano rengimu. Dviejų sėkmingai krašto plėtrai reikšmingų institucijų tikslų ir jų įgyvendinimo veiksmų suderinimas gali tapti didžiuliu postūmiu pajūrio krašto spurtui. KU išsikeltos 3 strateginės kryptys (Tvarių technologijų, mėlynojo bei žaliojo augimo ir sveikos jūros link; Visuomenės ir kultūros Baltijos pakrantėse; Darnios sveikatos ir gerovės link) net formaliai dera su Klaipėdos regiono formuluojamomis ateities plėtros specializacijomis – Jūros ekonomika, bioekonomika, pažangi pramonė, kūrybinė ir paslaugų ekonomika, darnus pakrančių ir jūros turizmas, inovatyvus ekologinis žemės ūkis.

 

„Jau turime gerų bendro veikimo patirčių su Klaipėdos miesto savivaldybe. Tampriai bendradarbiaujame įgyvendinant miesto ekonominės plėtros strategiją, Klaipėdos miestas prisideda prie reikalingų specialistų rengimo, motyvuodamas studentus stipendijomis, KU mokslinės pajėgos įtraukiamos į miestui aktualių problemų sprendimą. Matome, kad kiekvienas žingsnis, kiekviena pastanga grįžta ir neša naudą abiem pusėms. Tokios partnerystės Universitetas tikisi ir iš regiono savivaldybių“,- sakė KU atstovė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili.

 

Kad KU yra reikšmingas regiono sėkmės dėmuo, savo pasisakymuose minėjo Kretingos rajono, Palangos miesto vadovai. Pastarosios savivaldybės vadovas žadėjo visapusišką paramą Universitetui siekiant išsikeltų tikslų. Kaip regionas ir KU gali dirbti drauge įgyvendindami savo strategijas, anot asociacijos „Klaipėdos regionas“ laikinai einančios pareigas vadovės Eglės Stonkės, paaiškės per artimiausią mėnesį, kuomet bus paruoštas konkrečių veiksmų planas.

 

„Tai buvo pirmas pokalbis su regiono savivaldybių politiniais lyderiais, kuriame Universitetas pristatė savo ambicijas bei tikslus. Tikiuosi, jog diskusija, ieškant bendrų veikimo krypčių tęsis ir taps konkrečiais veiksmais“,- susitikimą apibendrino KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

 

Posėdyje KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Ekonomikos katedros docentė R. Viederytė pristatė mokslininkų komandos atlikto tyrimo „Su COVID-19 susijusių ekonominės veiklos apribojimų ir valstybės intervencinių priemonių poveikio Klaipėdos regiono įmonėms efektyvumo vertinimas“ rezultatus. Išsami studija apibendrino regiono verslų patirtis ir situaciją po pirmojo karantino, pateikė rekomendacijas valdžios institucijoms dėl antikrizinių veiksmų efektyvumo.

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.