Pradžia   /   Naujienos   /   KMTP – startuojančio projekto „AquaVIP“ vedantysis partneris

KMTP – startuojančio projekto „AquaVIP“ vedantysis partneris

Tarptautinio projekto „InnoAquaTech” partnerių įdirbis siekiant skatinti inovacijų plėtrą akvakultūros sektoriuje bei šios industrijos konkurencingumą toliau bus plėtojamas po „AquaVIP” vėliava. Startuojančio projekto konsorciumo atstovai kovo 4-5 dienomis susitiko Klaipėdoje, kur aptarė planuojamas veiklas.
 

„AquaVIP” pajėgos – tai vedančiuoju projekto partneriu tapes Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos, Rostoko ir Gdansko universitetai. „Projektas atveria dar daugiau naujų galimybių Klaipėdai, pasirinkusiai mėlynojo augimo kryptį”,  įsitikinęs KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.
 

Planuojama, jog Pietų Baltijos programos remiamas projektas truks iki 2022 m. pabaigos.
 

Anot A.Sutniko, akvakultūros, kuri yra svarbių gyvūninės kilmės baltymų šaltinis, svarba auga globaliu mastu – ji tampa viena perspektyviausių industrijų apskritai. "Klaipėdoje sukurtos eksperimentinės krevečių auginimo bazės ir drauge su Klaipėdos universitetu 2018 m. įsteigto Akvakultūros kompetencijų centro vystymas, liudija toliaregišką požiūrį ir nuoseklumą vystant minėtą sektorių, skatinant kurtis naujus pažangius verslus, o tuo pačiu – ir gerai apmokamas darbo vietas regione“, –  pabrėžia KMTP. plėtros vadovas.

2016-2019 m. įgyvendintas tarptautinis projektas „InnoAquaTech", kuriame dalyvavo ir KMTP, atvėrė galimybes Verslo inkubatoriuje sutelkti modernią infrastruktūrą bei perimti žinias ir technologijas, kurios itin svarbios siekiant modernizuoti minėtą sektorių bei atverti naujas verslo nišas.

Pradiniame etape – įveiklinant infrastruktūrą, apmokant personalą, organizuojant pažintinius vizitus ir mokymus – KMTP bei KU glaudžiai bendradarbiavo su Vokietijos mokslininkais.
 

„Pirmasis centre pradėtas eksperimentas buvo skirtas pramoniniam krevečių auginimui ir sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Projektu sėkmingai atkreipėme verslo dėmesį į šią industriją – jau teko priimti kelių įmonių delegacijas, norinčias susipažinti su uždaro ciklo sistemomis ir besižvalgančias į galimai naujas verslo nišas. Šiandien Klaipėdoje jau turime reikiamų žinių ir specialistų, galinčių suteikti reikiamas konsultacijas, o pati eksperimentinė bazė yra labai vertingas resursas siekiant vykdyti mokslinius tyrimus, modeliuoti akvakultūros sistemas, auginti akvakultūros industrijai reikalingų jaunų specialistų kompetencijas“, – akcentavo A.Sutnikas.
 

Dalyvaujant su akvakultūra susijusiuose projektuose gerai išvystytas kontaktų tinklas plačiai atveria kelius mūsų mokslininkams ir verslui į šiai tematikai dedikuotus mokymus ir seminarus užsienyje. Akademiniam jaunimui, ambicijų nestokojantiems startuoliams taip pat nestinga galimybių iš arti pažinti šią industriją ir netgi siūlyti savo sprendimus, kurie galėtų būti pritaikyti akvakultūroje. Artimiausius renginius, kurie bus organizuojami "AquaVIP" rėmuose, anonsuosime jau greitai - prenumeruokite bei sekite mūsų naujienas!
KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.