Pradžia   /   Naujienos   /   Konferencijoje – apie karo ir kitų iššūkių įtaką logistikai, laivybai

Konferencijoje – apie karo ir kitų iššūkių įtaką logistikai, laivybai

Baltijos jūros regionas atsidūrė įvairių geopolitinių neramumų sūkuryje – energetikos krizė, Rusijos karas Ukrainoje, ekonominės sankcijos Baltarusijai, Rusijai ir kiti pastarojo meto įvykiai kelia vis didesnius iššūkius logistikai ir laivybai. Šių klausimų aptarimui bus skirta tarptautinė konferencija “Balticseas4: BALTIC SEAS CONFERENCE - EDITION IV - CRISIS, WAR AND LOGISTICS IN EUROPE: FROM ASSESSMENT TO FORESIGHT“, kuri vyks lapkričio 7 dieną Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje Klaipėdoje ir lapkričio 9-ąją Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Kaune.
 

Konferencijos metu mokslininkai, ekspertai, verslo ir administracijos atstovai dalyvaus tarpdisciplininėse sesijose, kuriose jie aptars Baltijos jūros logistikos problemas. Šiemet renginys ypatingą dėmesį skirs geopolitiniam ir ekonominiam dėmeniui.
 

„Uostai, transporto ir laivybos įmonės patiria vis daugiau tiekimo grandinių ir jų veiklos sutrikimų, o Baltijos regionas, esantis skirtingų ekonominių ir geopolitinių sistemų sankirtoje, pastaruoju metu yra atsidūręs svarbiausių geostrateginių problemų centre. Rusijos karo Ukrainoje bei ekonominių sankcijų Baltarusijai ir Rusijai pasekmės yra globalios, tačiau Baltijos jūros regionas yra paveiktas ypač stipriai. Taigi, šiemetinėje konferencijoje siekiama apjungti jūrų ir uostų analizę su geopolitine perspektyva, įtraukiant dabartinės geopolitinės padėties Rytų Europoje ir kitų politinių įvykių regione analizę“, – teigia vienas iš konferencijos rengėjų, tyrimų tinklo „Baltic Seas“ įkūrėjas, Havro-Normandijos universiteto mokslininkas Arnaud Serry.


Per dvi tarptautinės konferencijos dienas ekspertai aptars įvairius logistikos ir geopolitikos iššūkius: konfliktų įtaką Lietuvos ekonomikai, energetikos krizės socialinius padarinius, Lietuvos uostų krovikų įmonių darbą karo Ukrainoje metu, krizės įtaką Baltijos jūros rytinių uostų ekonomikai, ukrainiečių jūrininkų rengimą karo metu, autokratinių režimų bandymus apeiti sankcijas, Rusijos karo poveikį energetiniam saugumui Baltijos regione, Eurazijos geležinkelio koridorius ir įvairius kitus klausimus.


Pranešimus konferencijoje šiemet skaitys mokslininkai, ekspertai ir specialistai iš Prancūzijos, Ukrainos, Danijos, Suomijos, Rumunijos, Lietuvos ir kitų šalių.
 

Pirmoji tinklo „Baltic Seas“ tarptautinė konferencija vyko 2018 metais Klaipėdoje, bendradarbiaujant su Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla. Po renginio buvo išleista knyga „Baltija-Arktika: strateginės perspektyvos“ – tai buvo fondo SEFACIL leidžiamos kolekcijos „Les Océanides“ šeštasis tomas. Antroji konferencija vyko 2019 m. Turku universitete (Suomija), bendradarbiaujant su Kotkos jūrininkystės tyrimų centru. Konferencijos kasmet suburia daugiau nei 50 ekspertų iš įvairių Europos šalių.
 

Konferencija “Balticseas4: BALTIC SEAS CONFERENCE - EDITION IV - CRISIS, WAR AND LOGISTICS IN EUROPE: FROM ASSESSMENT TO FORESIGHT“ vyks lapkričio 7 ir 9 d. Klaipėdoje ir Kaune. Konferenciją organizuoja Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla kartu su VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu ir Havro-Normandijos universitetu Prancūzijoje.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.