Pradžia   /   Naujienos   /   Konferencijoje „Offshore Klaipėda“ – per 150 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio

Konferencijoje „Offshore Klaipėda“ – per 150 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio

Lapkričio 11 d. organizuotas „Offshore Klaipėda” renginys subūrė tarptautinę auditoriją diskusijai apie Baltijos jūroje iškilsiančio 700 megavatų vėjo jėgainių parko atveriamas galimybes. Į renginį įsitraukė dalyviai iš Lietuvos bei užsienio verslo įmonių, valdžios institucijų, moklso organizacijų.
 

Savo pranešime energetikos viceministro Rytis Kėvelaitis teigė, kad ruiošiantis ambicingui projektui jau dėliojama ir tolesnė projekto plėtra. Kitame etape būtų instaliuota dar 700 MW galios. Anot jo, bendras vėjo gamybos Baltijos jūroje potencialas siekia beveik 3,4 tūkst. MW. Išsamius viceministro R.Komentaro komentarus apie jūrinės vėjo energetikos vystymo planus bei eigą galite rasti BNS publikuotame pranešime, o taip pat portale DELFI.
 

Klaipėdoje išvystytą technologinę-gamybinę infrastruktūrą bei sutelktas kompetencijas, kurios būtų vertingos vystant jūrinės vėjo energetikos projektus, dalyviams pristatė AB „Vakarų laivų gamykla“ grupės įmonė „Vakarų konstrukcijos“, Klaipėdos universiteto mokslinį potencialą – Jūros tyrimų instituto atstovai. Pranešimus skaitė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos, tarptautinių Lietuvos jūrinio klasterio partnerių „Emerson“, „Schneider Electric“, atstovai, ekspertai iš tarptautiniu mastu veikiančių kompanijų „Aker Offshore Wind“, „Lautec“, „DNV GL“.
 

Būtinybė plėtojant jūrinę vėjo energetiką pasitelkti Klaipėdoje veikiančių įmonių potencialą ir specialist kompatencijas ir taip suteikiant reikšmingą postūmį miesto bei region augimui, daugelyje pasisakiusiųjų pranešimų tapo reikšmingu leitmotyvu.
 

„Turime dėti visas pastangas, kad vėjo jėgainių gamyba, surinkimas būtų čia, Lietuvoje. Šiandieną, kai krovinių apimtys yra ribotos, Klaipėdos uostas turi ieškoti būdų, kaip pritraukti naujų krovinių bei kurti pridėtinę vertę. Tokios veiklos atsiradimas Klaipėdoje – tai ir naujos darbo vietos, generuojamos papildomos pajamos į valstybės biudžetą. Uosto plėtojimo taryba yra įpareigojusi Uosto direkciją rasti plotus, kur būtų galima vystyti vėjo jėgainių surinkimą ar jų komponentų gamybą. Mūsų matymu, uoste yra kelios potencialios teritorijos, kur būtų galima rinkti ar gaminti vėjo jėgaines“, – teigė Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas, vienas iš renginio „Offshore Klaipėda” pranešėjų.

Dėkojame renginio pranešėjams bei aktyviai įsitraukusiai auditorijai! Kviečiame parsisiųsti renginio metu pristatytus pranešimus (nuoroda bus aktyvi iki lapkričio 20 dienos).
 

Sekite naujienas apie kitus Lietuvos jūrinio klasterio renginius, projektus bei iniciatyvas užsisakę Klaipėdos mokslo ir technologijų parko naujienlaiškį, mūsų Facebook bei Linkedin platformose.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.