Pradžia   /   Naujienos   /   KU Ateities paramos fondas formuos neliečiamąjį kapitalą

KU Ateities paramos fondas formuos neliečiamąjį kapitalą

Klaipėdos universiteto ateities paramos fondas (KU ateities fondas) žengia dar vieną žingsnį – formuos neliečiamąjį kapitalą ir taps antruoju universitetiniu neliečiamojo kapitalo fondu Lietuvoje.

 

KU ateities fondas įkurtas 2021 metais. Jo tikslas – sutelkus verslo iniciatyvas ir piliečius, kurti KU palaikymo platformą, skatinančią mokslo pažangą ir aukštųjų technologijų kūrimą. „Mes norime matyti ateičiai kuriantį Baltijos jūros regiono universitetą, kaip lyderį, siekiantį mėlynosios ekonomikos ir inovacijų ekosistemos augimo“,- sako fondo steigėjai. Fondas savo ilgalaikiuose tiksluose yra pasiryžęs stiprinti KU  konkurencingumą, remti pažangiausius mokslinius tyrimus ir projektus, pritraukti ir išlaikyti talentingiausius dėstytojus, skatinti gabiausius studentus.

 

Per pirmuosius savo veiklus metus KU ateities fondas pasirašė pasirašė 170 tūkst. eurų vertės paramos sutarčių. 2022 sausio 20 d. įvykusiame neeiliniame KU ateities fondo dalininkų susirinkime nuspręsta suformuoti 500 tūkst. eurų dydžio neliečiamąjį kapitalą ir pradėti investicijų valdymą.

 

„Esame kelio pradžioje. Žengiame pirmuosius žingsnius. Suprasdami, kad ilgalaikę fondo perspektyvą, tvarią ir nuoseklią veiklą galima užtikrinti tik suformavus neliečiamąjį kapitalą, kurio dėka fondas  turės galimybę užsidirbti nuolatinį investicinių pajamų srautą. Taip rėmėjų skirtos lėšos didins fondo kapitalą, o šis augins investicinės grąžos sumą. KU nuo savo įkūrimo pradžios į gyvenimą išleido daugiau nei 38 tūkst. absolventų ir jei kiekvienas alumnas dar šiais metais prisidėtų prie savo Alma Mater stiprinimo paremdamas fondą  30-ia eurų, tai pasirinkus nuosaikią investavimo politiką po 30 metų paramos vertė išaugtų iki 5 mln. eurų“,- tikina KU ateities fondo direktorius Vytautas Adomaitis.

 

„Universitetui turėti neliečiamojo kapitalo fondą, remiantį jo veiklą – ne tik finansinė nauda, bet ir didelė reputacinė vertė, parodanti, jog mokslo įstaiga yra svarbi miesto ir viso regiono bendruomenei. Tai – svarus rodiklis, atspindintis verslo interesą, kad Klaipėdoje būtų plėtojama akademinė ir mokslinė veikla, kad čia būtų sudarytos sąlygos auginti jaunus talentus, skatinti pažangą ir inovacijas“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. 

 

KU ateities fonde sukauptos lėšos bus naudojamos KU talentams auginti, mokslinei veiklai finansuoti, projektams, skatinantiems rinktis studijas KU, remti, aktualioms studijų programų skatinti, studentų iniciatyvoms palaikyti bei studijų ir mokslo laboratorijų įrangai įsigyti.

 

KU ateities fondo direktorius Vytautas Adomaitis sako, jog šis žingsnis svarbus ne tik KU bendruomenei, tačiau viso miesto ateičiai, jeigu norime matyti Klaipėdą universitetiniu miestu, dinamišku, klestinčiu ir augančiu.

 

KU ateities fondą galima paremti apsilankius www.kuf.lt  ir taip prisidėti prie KU ateities fondo neliečiamojo kapitalo suformavimo.

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.