Pradžia   /   Naujienos   /   Kurs Klaipėdoje veikiančios laivų statyklos virtualų dvynį

Kurs Klaipėdoje veikiančios laivų statyklos virtualų dvynį

Keleivinių keltų, krovininių ir konteinerinių laivų statybos procesai atspindi įspūdingą šių objektų mastą ir pasižymi dideliu kompleksiškumu. Procesai apima įvairius darbo etapus: nuo užsakymo projektavimo - iki mažesnių dalių ir didesnių blokų gamybos, laivo surinkimo doke ir galiausiai - išbandymo realiomis sąlygomis.

Didelius laivų blokus neretai gamina skirtingi subrangovai - po to visi elementai sumontuojami, taip gimsta laivo korpusas. 
 

Skirtingų Baltijos jūroje plaukiojančių komercinių laivų ilgis svyruoja nuo 20 iki 400 metrų, o bendrasis tonažas - nuo 100 iki 200 000 tonų. Keli didžiausi keleiviniai laivai pasaulyje, pavyzdžiui, „Allure of the Seas“ ir „Oasis of the Seas“, kurių ilgis 361 metrai, o bendrasis tonažas - 225 000 tonų, yra pastatyti „Meyer“ laivų statykloje Turku mieste. Šie laivai gali gabenti beveik 8 500 keleivių.
 

Ar galite įsivaizduoti laivų statyklos, kurioje iškyla šios mega konstrukcijos, dydį ir sudėtingumą? Ar galite įsivaizduoti, kaip veikia kompleksiška tiekimo grandinė su daugybe subrangovų? Tarptautinio projekto ECOPRODIGI, kuriame dalyvauja Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, 4-ojo darbinio paketo turinys daugiausiai dėmesio skiria 3D skenavimo technologijoms ir aukštos kokybės IT sprendimams, siekiant optimizuoti gamybos planavimą ir procesus laivų statybos įmonėse ir padėti šiai industrijai siekti didesnio ekologinio efektyvumo.


4-asis darbinis EXOPRODIGI etapas yra nuosekli ECOPRODIGI projekto tąsa. Įgyvendinant pastarąjį, buvo identifikuotos įvairios laivų statybos ir remonto procesų stadijos, kurios pasižymi ekologiniu neefektyvumu, įskaitant blokų gamybą, modernizavimo procesus ir bendrą gamybos planavimo veiklą. ECOPRODIGI konsorciumo sugeneruotos išvados atskleidė, kad 3D skenavimo technologijos naudojimas blokų surinkimo ir modifikavimo etapuose gali pagerinti laivų statyklų gamybos procesų kokybės kontrolę, sumažinti nuokrypius, medžiagų švaistymą, energijos ir laiko sąnaudas. Galima teigti, kad gamybos planavimo optimizavimas naudojant skaitmeninius sprendimus didina tikslumą, efektyvumą ir produktyvumą, padeda geriau įvertinti ir suvokti visą procesą.


EXOPRODIGI daug dėmesio skiria laivų statyklose vykdomų procesų tobulinimui naudojant 3D skenavimą ir kitus virtualius įrankius. Vadinamojo virtualaus laivų statyklos dvynio užduotis - pagerinti planavimą ir gamybos įrenginių išdėstymą. Savo ruožtu tai padeda sumažinti galimas rizikas, išvengti galimų vėlavimų ar kitokių nepalankių situacijų gamybos metu. Siekiant sukurti minėtą virtualų dvynį, planuojama 3D lazeriniu skaitytuvu nuskenuoti Klaipėdoje esančią "Western Baltic Engineering" laivų statyklą su jos įrengimais. Patalpų plotas - maždaug 30 tūkst. kv. m. (apie 150x200 m). Taip pat bus sukurtas ir specialus skaitmeninis įrankis, reikalingas norint dirbti su virtualaus dvynio sistema. 

 

3D skenavimo praktika jau yra plačiai naudojama automobilių gamybos pramonėje bei kitur. Visgi dėl procesų sudėtingumo laivų statybos industrijoje, čia iki šiol nebūta ryškesnių bandymų ją pritaikyti. Ambicijų nestokojantis EXOPRODIGI projektas siekia situaciją keisti. Kuriant virtualųjį dvynį bei specialų skaitmeninį įrankį jėgas sutelks trys partneriai: kompanija „Visinator“ iš Švedijos, „Western Baltic Engineering“ bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. 3D skenavimo technologija turėtų suartinti planavimą ir gamybą, padėti sutaupyti laiko, išvengti galimo resursų švaistymo ir kitokių problemų vykstant didelės apimties procesams.  

 

Dar viena EXOPRODIGI darbo kryptis - IT sprendimo, padedančio lengviau stebėti ir optimizuoti įvairių tiekėjų gaminamų laivų dalių pristatymą bei sandėliavimą, kūrimas, prie kurio dirba partneriai iš Suomijos „Carinafour“ ir „Meyer Turku“ laivų statykla.


Susipažinkite su projekto eiga išsamiau EXOPRODIGI svetainėje, kur rasite ir daugiau publikacijų apie skaitmeninių sprendimų panaudojimą laivų statybos sektoriuje.

 

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.