Pradžia   /   Naujienos   /   Kviečiame siūlyti „Misijos 0“ priemones klimato neutralumui siekti

Kviečiame siūlyti „Misijos 0“ priemones klimato neutralumui siekti

Aplinkos ministerija kviečia visus suinteresuotus verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų, visuomenės grupių atstovus bei kitus aktyvius piliečius siūlyti dekarbonizacijos priemones ir taip padėti suformuoti Lietuvai geriausiai tinkantį priemonių rinkinį klimato kaitos iššūkiams įveikti.
 

„Nebeturime ko laukti, todėl džiaugiuosi, kad praėjusį pavasarį pavyko susitarti dėl klimato tikslų. Dabar reikia susitarti dėl priemonių, kaip juos pasieksime. Tikimės kuo aktyvesnio ir platesnio įsitraukimo, kad galėtumėme teisingai sukonstruoti planą, ne tik padėsiantį įgyvendinti visus numatytus tikslus, bet ir užtikrinti žaliąjį ekonomikos augimą, kokybišką gyvenamąją aplinką Lietuvos gyventojams“, – teigia aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė.
 

„Misija 0“ arba dekarbonizacijos darbo grupės – tai Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano (NEKSVP) atnaujinimo dalis. Darbo grupės apima penkis Lietuvos ekonomikos sektorius: žemės ūkio ir miškininkystės, energetikos (įskaitant pastatus), pramonės, transporto bei atliekų ir žiedinės ekonomikos.

 

Teikiant dekarbonizacijos priemonių pasiūlymus reikia atsakyti į pateiktus klausimus, kurie padės jas vertinantiems ekspertams kokybiškai ir visapusiškai nustatyti priemonės atsiperkamumą, naudingumą ir bendrą efektą sektoriui.
 

 

Surinkta informacija bus aptariama darbo grupėse, įvertinta ir palyginta pagal nustatytus kriterijus. Taip pat bus modeliuojamas bendras priemonių efektas. Po to pasiūlymai bus toliau svarstomi ir sprendžiama, ar juos įtraukti į atnaujinamą NEKSVP.
 

Pasiūlymus galima teikti iki kovo 31 d. (imtinai). Formą pildymui ir daugiau informacijos rasite www.klimatokaita.lt/dekarbonizacija/pasiulymai.
 

Visa informacija, susijusi su dekarbonizacijos darbo grupių veikla, sudėta portale klimatokaita.lt, skiltyje „Dekarbonizacija“.


Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.