Pradžia   /   Naujienos   /   Lietuvoje ruošiamasi steigti Europos skaitmeninių inovacijų centrus

Lietuvoje ruošiamasi steigti Europos skaitmeninių inovacijų centrus

Liepos 17 d. Vilniuje vykusiame Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros informaciniame renginyje pristatytos Europos skaitmeninių inovacijų centrų steigimo Lietuvoje gairės, kurių tikslas – sudaryti priemones ir prielaidas įkurti tokius centrus Lietuvoje.
 

Planuojama, kad iš šiuo metu Lietuvoje veikiančių skaitmeninių inovacijų centrų (SIC), klasterių ir jų konsorciumų būtų atrinkti tinkamiausi kandidatai tapti Europos skaitmeninių inovacijų centrais (ESIC).
 

„Europos skaitmeninių inovacijų centrų pagrindinė steigimo idėja yra pagrįsta tinklaveika. Jų tikslas – teikti įmonėms ir viešajam sektoriui su skaitmeninėmis inovacijomis susijusias paslaugas. Lietuvai labai svarbu turėti stiprų centrą, kurio tarp svarbių kompetencijų turėtų būti dirbtinis intelektas, žiedinė ekonomika, paslaugų teikimas viešajam sektoriui, todėl šiuo metu labai svarbu susitelkti ir bendradarbiauti“, – sakė renginio dalyvius sveikindama ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.
 

Šiuo metu Lietuvoje veikia 18 skaitmeninių inovacijų centrų, kurie yra įvairaus brandos lygio,  kitose šalyse palyginimui: Suomijoje – 13, Švedijoje –  9, Lenkijoje  –   6.
 

Renginyje dalyvavusi Europos Komisijos Europos skaitmeninių centrų programos vadovė Anna Puig-Centelles savo pranešime išryškino skaitmeninimo Europoje svarbą ir šių centrų būtinybę teikiant skaitmeninimo paslaugas. Anot jos, šiuo metu Europoje tik 25 proc. mažų ir vidutinių įmonių yra skaitmenizuotos, tuo tarpu  iš didelių Europos įmonių – net 62 proc. Lietuvoje šis skaičius yra 33,3 proc. ir viršija ES vidurkį. EK duomenimis, Lietuva pagal įmonių skaitmenizacijos lygį užima 8 vietą ES (pirmoje vietoje – Danija, antroje – Suomija, trečioje – Švedija).
 

Atrinktieji Lietuvos kandidatai tapti ESIC turės atitikti Europos Komisijos reikalavimus, reikšmingai prisidėti įgyvendinant Lietuvos pramonės skaitmenizavimo kelrodžio 2019–2030 m. tikslus ir kurti naudą Lietuvos inovacijų ekosistemai, mažoms ir vidutinėms įmonėms bei viešojo sektoriaus subjektams.
 

Bus vykdoma Europos Komisijos rekomendacija Lietuvoje finansuoti vieną ar kelis ESIC ir tam skiriant bendrą 14,043 mln. Eur. biudžetą iš Skaitmeninės Europos programos. Lygiai tokį patį indėlį turės įnešti ir Lietuvos valstybė natūra ar pinigais, prireikus pasitelkdama privatųjį finansavimą.
 

Kandidatų atranką į ESIC koordinuos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija atviro ir konkurencingo proceso būdu. Lietuva Europos Komisijai pateiks keletą atrinktų kandidatų į ESIC, geografiškai išdėstytų visoje šalies teritorijoje, atliepiant pramonės ir viešojo sektoriaus poreikius ir atsižvelgiant į esamus šalies pranašumus.
 

Planuojama, kad atrinkti kandidatai paaiškės 2020 m. spalio mėn.


LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inf.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.