Pradžia   /   Naujienos   /   Lietuvoje startuoja „Auk su „Google“ programa

Lietuvoje startuoja „Auk su „Google“ programa

Siekdama padėti Lietuvos verslui kuo labiau išnaudoti skaitmeninimo teikiamas galimybes ir technologijomis skatinti Lietuvos ekonomikos atsigavimą, „Google“ kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija pradeda įgyvendinti projektą „Auk su “Google“.

Iniciatyva bus įgyvendinama bendradarbiaujant su VšĮ „Versli Lietuva“ ir bus palaikoma „Digital Academy“. Projektas sudarys galimybę esamiems ir būsimiems verslininkams nemokamai pasinaudoti technologijų įmonės „Google“ siūlomais mokymais bei konsultacijomis ir taip įgyti naujų skaitmeninių įgūdžių, reikalingų siekiant kurti ir plėsti savo verslą.
 

„Ministerija palaiko ir prisideda prie iniciatyvų, leidžiančių mūsų šalies verslui augti, stiprėti, atrasti naujų galimybių ir prisitaikyti prie pokyčių. Įgyvendinant šią „Google“ iniciatyvą planuojama nemokamai apmokyti  apie 10 tūkstančių verslo atstovų, padėti jiems atrasti skaitmeninių technologijų teikiamas galimybes ir suteikti reikiamų įgūdžių tam, kad jau veikiantis verslas augtų, o naujas – sėkmingai užgimtų. Tai ypač aktualu šiuo laikotarpiu, kai susidomėjimas elektronine komercija, skaitmenine transformacija, skaitmeninių įgūdžių tobulinimu yra itin išaugęs“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.
 

Kaip vieną pagrindinių kliūčių, stabdančių internetinės prekybos augimą ir verslo skaitmeninimą, verslo atstovai įvardija kompetencijų stoką, dėl to nepavyksta sėkmingai vykdyti skaitmeninės rinkodaros ir pritraukti klientų. Todėl skaitmeninė verslo transformacija ir darbuotojų skaitmeniniai įgūdžiai tampa itin svarbūs asmeniniam, profesiniam tobulėjimui ir verslo augimui.
 

„Pandemija parodė, kad krizės metu skaitmeninės technologijos padeda žmonėms palaikyti tarpusavio ryšius ir užtikrina verslo tęstinumą. Žvelgiant į ateitį, technologijos ekonomikos augimui bus svarbesnės nei bet kada anksčiau. „Google“ nori prisidėti prie Lietuvos skaitmeninės ekonomikos augimo, padėti, kad daugiau Lietuvos smulkių ir vidinių įmonių skaitmeninių technologijų pagalba imtų pardavinėti savo produktus ir paslaugas tarptautiniu mastu. Taip pat norime padėti žmonėms įgyti naujų įgūdžių, kurie pagelbėtų parengiant Lietuvos piliečius būsimai darbo vietai ir darbo rinkai", – sako „Google“ vadovas Baltijos šalims Vytautas Kubilius.
 

Planuojama, kad projekto „Auk su „Google“ įgyvendinimo metu nuo š. m. rugsėjo mėn. iki 2021 m. pabaigos bus apmokyta apie 10 tūkst. asmenų, padedant jiems įgyti naujų skaitmeninių įgūdžių. Planuojama, kad 5 tūkst. asmenų bus apmokyta dar šiemet. Registracija į mokymus jau prasidėjo, daugiau informacijos rasite „Auk su „Google“ svetainėje: https://grow.google/intl/lt.
 

Projekto įgyvendinimo metu bus rengiami nemokami „Google“ kursai, teikiamos įvairios priemonės, asmeninio bei verslumo ugdymo programos ne tik esamiems verslininkams, bet ir asmenims, norintiems pradėti savo verslą. Planuojamos „Auk su „Google“ mokymų temos – eksportas, elektroninė prekyba, skaitmeninė rinkodara, interneto svetainių kūrimas, verslo pradžia ir plėtra bei pagalba keliant individualių asmenų kvalifikaciją.  Šie mokymai tiks mažoms ir vidutinėms įmonėms, neturinčioms skaitmeninio verslo patirties ar neturinčioms prekiavimo savo produktais ir paslaugomis užsienyje patirties. Jie taip pat padės tiems, kurie jau naudojasi internetu, plėsti savo verslą, mokydami juos rasti naujų eksporto rinkų ir būdų, kaip pasiekti naujus klientus.
 

Kiekvienas programoje dalyvaujantis verslas turės galimybę gauti 300 JAV dolerių kreditą „Google Cloud“ platformoje, tapti labiau matomas per priemonę „Google My Business“, atrasti eksporto rinkas per priemonę „Market Finder“, naudotis „G Suite Essentials“ (Meet, Drive, Docs ir kt.) priemonėmis.
 

„Google“ specializuojasi su internetu susijusių paslaugų srityje ir produkcijos, apimančios internetinės reklamos technologijas, paieškos sistemas, debesų kompiuteriją ir programinę bei techninę įrangą, srityje. Programa „Auk su „Google“ Lietuvoje yra dalis tarptautinio bendrovės įsipareigojimo padėti Europos verslui atsigauti ir skaitmenintis, o asmenims rasti naują darbą ir plėtoti karjerą.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.