Pradžia   /   Naujienos   /   Lietuvos kultūros taryba kviečia teikti paraiškas finansavimui

Lietuvos kultūros taryba kviečia teikti paraiškas finansavimui

Lietuvos kultūros taryba – kultūros politikos įgyvendinimo institucija – skelbia naują kvietimų paketą, kuris aktualus plačiam kūrybinių industrijų atstovų ratui: fotografams, dailininkams, dizaineriams, renginių bei edukacijų organizatoriams ir kt. Paraiškos priimamos nuo 2020 m. sausio 31 d.

Kviečiame KMTP Pilies dirbtuvių rezidentus ir kitus Vakarų Lietuvos kūrybinių industrijų atstovus pasinaudoti galimybe ir siekti finansavimo savo įgyvendinamoms veikloms. 

 

Kvietimų sąraše išskirti ir keli prioritetai būtent pajūrio regionui:
 

TKR Klaipėdos aps. prioritetas: besikeičianti, kūrybiška bendruomenė
 

TKR Klaipėdos aps. prioritetas: kultūros ir meno bendruomenės gebėjimų bei kompetencijų ugdymas
 

TKR Klaipėdos aps. prioritetas kultūros ir aplinkos sinergija

 

Prie kiekvieno kvietimo besidomintieji ras kontaktinį Kultūros tarybos asmenį, suteiksiantį išsamesnės informacijos apie sąlygas.
 

Per pirmąją Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo kadenciją (2013–2017 m.) buvo užregistruota apie 24 tūkst. paraiškų, finansuota beveik 8 tūkst. projektų, skirta apie 1,4 tūkst. stipendijų.

 

Strateginės finansavimo kryptys:

įvairovė – siekiama skatinti kultūrinės įvairovės, suvokiamos kaip kokybiškų meninių ir (ar) kultūrinių iniciatyvų sklaida bei pastanga atsisakyti inercijos diktuojamų veikimo formų, pasiūlą, kuriančią empatišką, atvirą, tolerantišką ir smalsią visuomenę, gebančią ne tik priimti kitoniškas kūrinijas, bet ir sukurti sąlygas kūrybiškumui kasdienybėje.
 

edukacija – siekiama sudaryti sąlygas visoms visuomenės grupėms atskleisti ir ugdyti savo kūrybinį potencialą aktyviai ir prasmingai dalyvaujant kultūros veiklose. Naujų patyrimų įprasminimas bei įveiklinimas ugdo visuomenės narių savivertę, empatiją ir toleranciją kitoniškumui bei leidžia atrasti netikėtus kylančių iššūkių sprendimo būdus.
 

prieinamumas – siekiama, kad kultūros paslaugos būtų prieinamos ir patrauklios visoms gyventojų grupėms, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, socialinės, ekonominės padėties ar tautybės, kad kiekvienas visuomenės narys gautų informacijos apie kultūrą, galėtų ja naudotis ir pritaikyti. Todėl projektų vykdytojai skatinami kultūrines veiklas planuoti numatant konkrečių visuomenės grupių įtraukimą ir atsižvelgiant į vietos ar kitokių interesų jungiamus gyventojų poreikius.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.