Pradžia   /   Naujienos   /   Net pažangiausioms Lietuvos įmonėms trūksta atsidavimo skaitmeninimui

Net pažangiausioms Lietuvos įmonėms trūksta atsidavimo skaitmeninimui

Lietuvos inovacijų centras kartu su Klaipėdos mokslų ir technologijų parku atliko skaitmeninimo auditą 38 Lietuvos pramonės įmonėse. Auditas atskleidė aukštą skaitmeninimo lygį technologijų planavimo ir produkto gyvavimo ciklo valdymo bei vertės grandinių integracijos per kompiuterinius tinklus srityse, tačiau kompiuterizuotos kokybės kontrolės bei atvykstamosios logistikos ir sandėlio valdymo sektoriuose lygis yra nepakankamas.
 

„Audito rezultatai nedžiugina – net labiausiai skaitmenizuoti įmonių vidaus sektoriai neperžengia penkiasdešimties procentų ribos, tad kalbėti apie visaapimantį skaitmeninimą Lietuvoje dar anksti“, – sako Lietuvos inovacijų centro projektų vadovė Vilma Vilutytė. 
 

Pagrindinė ekspertų išvada – įmonės skaitmeninimą suvokia kaip poreikių piramidės viršuje esantį tikslą. Visų pirma bendrovėms būtinas kasdieninių, būtinųjų veiklos poreikių užtikrinimas, o tik po to, jei esama laiko ir išteklių, galvojama apie skaitmeninimą. Be to, įmonėms trūksta žinių bei pasirengimo skaitmeninimo naudai suvokti. „Siekiant išspręsti šią problemą, visų pirma labai svarbu pademonstruoti konkrečius duomenis apie tai, kiek žaliavų, energijos, laiko ir išteklių įmonė galėtų sutaupyti, skirdama daugiau dėmesio skaitmeninimo procesams“, – priduria Vilma Vilutytė.
 

Lietuvos inovacijų centras ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas priklauso tarptautiniam konsorciumui INforM (angl. Innovation Framework for Challenge Oriented Intelligent Manufacturing), kuriančiam tarpsektorinę integruotą inovacijų rėmimo skaitmeninę sistemą mažoms ir vidutinėms mechatronikos ir mašinų gamybos įmonėms, siekiant remti įmones skaitmeninio transformavimo procese. Konsorciumo partneriai iš 6 Europos šalių Torunėje, Lenkijoje, dalinosi patirtimi bei įžvalgomis apie Baltijos jūros regiono įmonių skaitmeninį pasirengimą ir iššūkius.  
 

Konsorciumas veikia pagal Interreg Baltijos jūros regiono programą, jo veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.
 

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.