Pradžia   /   Naujienos   /   Nukentėjęs turizmo sektorius gali naudotis įvairiapusėmis pagalbos priemonėmis

Nukentėjęs turizmo sektorius gali naudotis įvairiapusėmis pagalbos priemonėmis

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, įvertinusi, kokioje sudėtingoje padėtyje yra jau antrąją COVID-19 bangą išgyvenantis turizmo sektorius, šio verslo atstovams, greta neatidėliotinų pagalbos priemonių, siūlo aktyviai naudotis nuo sausio 20 d. galiojančiomis pirmojo pagalbos verslui paketo priemonėmis. Ministerija taip pat rekomenduoja turizmo verslui planuoti naudotis šiuo metu rengiamu antruoju paramos verslui paketu ir apsvarstyti, kaip efektyviai taikyti jame numatytas priemones. 
  

„Dedame visas pastangas siekdami padėti turizmo verslui, tačiau aiškiai suvokiame, kad jokia finansinė parama nepadeda taip, kaip veiklos atgaivinimas. Šiuo metu turizmo sektorius gali naudotis pirmojo pagalbos verslui paketu, pagal kurį karantino metu 30 proc. ir didesnį apyvartos kritimą patyręs verslas gali teikti paraiškas subsidijoms ir paskoloms gauti. Tam skirta 180 mln. eurų. Pirmosios lėšos jau paskirstytos praėjus vos savaitei nuo šios priemonės veikimo pradžios. Dėl antrojo pagalbos verslui paketo, kuriame taip pat numatoma pagalba individualiai dirbantiems ir labiausiai nukentėjusiems verslams, vyksta konsultacijos su socialiniais partneriais. Numatoma, kad šis paketas sieks 150 mln. eurų“, – sako viceministras Vincas Jurgutis.  
 

Dauguma nuo pandemijos nukentėjusių verslų gali naudotis tik bendromis pagalbos priemonėmis, o turizmo sektorius gali naudotis tiek bendromis (mokesčių atidėjimai, prastovos, subsidijos ir kt.), tiek ir išskirtinai jiems skirtomis priemonėmis.   
 

Lengvatines paskolas viešbučiai, kaip ir kelionių organizatoriai bei restoranai, gali gauti išskirtinai geromis sąlygomis – paskolai iki 1 mln. eurų neprašoma užstato (plg.: Latvijoje riba yra tik 150 tūkst. eurų). Paskolos leidžia kelionių organizatoriams atsiskaityti su turistais dėl neįvykusių kelionių, o viešbučiams ir restoranams – padengti būtinąsias išlaidas. Lengvatinėms paskoloms viešbučiams ir restoranams numatyta iki 22 mln. eurų, šia priemone bus galima naudotis iki 2021 m. birželio 30 d.  
 

Atsižvelgdama į mažėjančius užsikrėtimo rodiklius šalyje ir galimą verslo ribojimų sumažinimą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija ragina turizmo sektorių rengtis išėjimo iš karantino laikotarpiui, būti pasirengus priimti tiek vietinius, tiek atvykstančius turistus. 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.