Pradžia   /   Naujienos   /   Pajūrio inovatorių gretos auga

Pajūrio inovatorių gretos auga

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) paskelbtas konkursas „Ieškomas inovatorius!“ šiemet sulaukė nemažo Vakarų Lietuvos atstovų susidomėjimo. Paraiškas pateikė 13 pretendentų iš Klaipėdos. Iš viso jų sulaukta kone 70-ies inovacijomis ir naujausiomis technologijomis grįstų verslų idėjų.
 

Paraiškas komisija vertins iki balandžio vidurio. Atrinkti perspektyviausieji dalyviai įsteigs naujas technologines įmones ir gaus projekto „InoSpurtas“ paslaugas.
 

„Mus kaip konkurso partnerius klaipėdiečių aktyvumas labai džiugina. Pernai dalyvių iš pajūrio buvo bene triskart mažiau. Dabar nekantraudami laukiame vertinimo rezultatų ir kryptingo darbo su atrinktais inovatoriais starto. Perspektyvioms idėjoms įgyvendinti suteiksime 100 dienų inkubavimo paslaugas, konkurso dalyviai taip pat gaus verslo mentorystės paslaugas“, – kalbėjo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko inovacijų vadybininkė Erika Zavackienė, pažymėjusi, kad ir pasibaigus inkubavimo laikotarpiui inovatoriai neliks pamiršti – kasmet bus atrenkami trys perspektyviausi startuoliai, kurie toliau augins verslo „raumenis“ žinomiausiuose akceleravimo parkuose Europoje.
 

Konkursui iš Klaipėdos atskriejusių idėjų spektras platus, apimantis tiek inovatyvius produktus, tiek paslaugas. Greičiausiai pati Klaipėdos miesto specifika pretendentams suteikė impulsą konkursui pasiūlyti idėjų, kurios galėtų būti aktualios šiandienos ir rytojaus logistikos verslui, uostui ir su laivyba susijusioms įmonėms. Tarp pasiūlymų – sutelktinio finansavimo, pirkimo, dalijimosi bei informacinių platformų modeliai.  Klaipėdos inovatorių žvilgsniai krypsta ir į robotiką, mediciną, mobilaus ryšio priemonių ir kitų išmaniųjų įrenginių sritis, praturtinant jas įvairiais patobulinimais, pasitelkiant blockchain technologijas. Taip pat pajūriečiai turi užmojų įkurti 3D spausdintuvais  bei CNC staklėmis aprūpintą idėjų realizavimo gamyklą, pasiūlyti rinkai pramoginę ir edukacinę mobiliąją programėlę su papildytos realybės funkcija, kuri žadintų norą geriau pažinti savąjį miestą ir jo istoriją.
 

Nespėjusieji ar kol kas pristigusieji ryžto sudalyvauti konkurse, savo laimę galės išmėginti kitąmet, nes MITA skelbiamas konkursas yra tęstinis. Pirmame konkurse 2017 m. sulaukta daugiau kaip 70 paraiškų, iš kurių 50 atitiko pateiktas sąlygas. Galutiniame konkurso etape pernai buvo sėkmingai įsteigta 10 technologinių įmonių. Viena jų – UAB „Popa LT“, kurią įkūręs klaipėdietis Tomas Vėlius šiuo metu baigia gaminti savo sukurto unikalaus pramoginio laivo „PoPa Boat“ prototipą.


Ši veikla vykdoma pagal MITA koordinuojamą projektą „Inospurtas“, kurį remia Ūkio ministerija.

 

 

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.