Pradžia   /   Naujienos   /   Papildomos investicijos skatins Lietuvos startuolių ekosistemos plėtrą

Papildomos investicijos skatins Lietuvos startuolių ekosistemos plėtrą

Nuo 50 iki 500 tūkst. eurų dydžio investicijos padės Lietuvos startuoliams, mažiesiems verslams, jau ankstyvojoje veiklos stadijoje kur kas paprasčiau pritraukti rizikos kapitalo investicijų, reikalingų verslo plėtrai. Pritraukę investicijų, startuoliai galės daugiausia dėmesio skirti naujoms idėjoms plėtoti, produktams ar paslaugoms kurti.
 

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kuri yra Inovacijų skatinimo fondo valdytoja, pasirašė sutartis su dviem atrinktomis fondų valdymo bendrovėmis FIRSPICK ir „Baltic Sandbox“ dėl dalyvavimo priemonės „Akceleratorius 2“ veikloje. Numatoma FIRSTPICK fondų veiklos trukmė – 8 metai, o „Baltic Sandbox“ – 10 metų, turint galimybę šį terminą pratęsti 2 metams.
 

„Nuo 2021 m. Lietuvos startuoliai pritraukė daugiau kaip 420 mln. eurų investicijų, o bendra inovatyvių verslų vertė pasiekė daugiau kaip 7 mlrd. eurų. Šiemet dar vienas Lietuvos startuolis tapo vienaragiu. Norime toliau auginti aktyvią Lietuvos startuolių bendruomenę. Jų verslų plėtrą paskatins papildomos priemonės, kurios padės steigti startuolius, juos auginti ir tikiu – sulauksime dar ne vieno vienaragio“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.  
 

„Akceleratorius 2“ – tai Inovacijų skatinimo fondo priemonė, kuria siekiama skatinti inovacinę veiklą, investuojant į besikuriančias perspektyvias labai mažas ir mažas įmones. Svarbiausias jos taikymo tikslas – skatinti startuolių ekosistemos plėtrą ir verslumą.
 

Valstybės lėšomis finansuojamas Inovacijų skatinimo fondas įsteigtas 2020 m. pabaigoje. Jo steigėjai yra Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Finansų ministerija ir INVEGA. „Akceleratoriui 2“ įgyvendinti skiriama 18 mln. eurų valstybės lėšų. INVEGOS atrinkti du finansų tarpininkai taip pat pritrauks nepriklausomų privačių investuotojų lėšų.
 

Numatyta, kad kiekvienas iš atrinktų finansų tarpininkų įsteigs po du rizikos kapitalo fondus – priešankstyvosios stadijos fondą (angl. „Pre-seed Fund“), kuris bus naudojamas preakceleravimo ir akceleravimo programoms vykdyti bei pradinėms rizikos kapitalo investicijoms, ir ankstyvosios stadijos fondą (angl. „Seed Fund“), kuris bus naudojamas rizikos kapitalo investicijoms.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.