Pradžia   /   Naujienos   /   Parengtas paramos verslui priemonių planas 2021 metams

Parengtas paramos verslui priemonių planas 2021 metams

Suprasdama sudėtingą verslo situaciją dėl pandeminės situacijos ir kone metus su nedideliu atokvėpiu vasarą besitęsiančio karantino, Klaipėdos miesto savivaldybė parengė pagalbos priemonių 2021 metais projektą ir pradeda diskusijas su savo socialiniais partneriais.
 

Numatytos priemonės sąlyginai suskirstytos į 3 dalis: viruso plitimo suvaldymas mieste, siekimas išsaugoti darbo vietas ir klaipėdiečių pajamas bei parama verslui.
 

Viruso plitimo mieste sustabdymui 2020 m. iš miesto biudžeto skirta 1 243 600 eurų, šiais metais planuojama skirti 600 tūkst. Eur. Siekiant suvaldyti COVID – 19 koronaviruso infekcijos plitimą mieste, užtikrinti gyventojų saugumą ir sudaryti sąlygas verslui dirbti ir šiemet numatyta didelį dėmesį skirti sveikatos priežiūros ir kitų kontaktines paslaugas gyventojams teikiančių įstaigų aprūpinimui medicininėmis apsaugos priemonėmis, užtikrinti saugumą viešose vietose ir finansuoti karščiavimo klinikos bei mobilaus patikros punkto veiklą.  
 

Klaipėdos miesto savivaldybė ir šiemet imsis priemonių išsaugoti nevyriausybinio sektoriaus darbo vietas ir gyventojų pajamas, tuo pačiu - netiesiogiai prisidėti prie verslo palaikymo.  2020 m. savivaldybė šiame sektoriuje suteikė lengvatų už daugiau nei 1 mln. eurų. Bus tęsiamos praėjusių metų veiklos kryptys – atleisti tėvelius nuo įmokų už ugdymą savivaldybės neformalaus ugdymo įstaigose, pailgintose dienos grupėse savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose, savivaldybės sporto mokyklose, savivaldybės lopšeliuose – darželiuose, bus tęsiamas savivaldybės kompensuojamų lėšų mokėjimas ne savivaldybės ugdymo įstaigoms (darželiams, sporto klubams, neformalaus ugdymo įstaigoms).
 

Klaipėdos savivaldybė planuoja pratęsti priemonių verslo palaikymui įgyvendinimą. Pagalbos priemonių paketo vertė verslui 2020 m. siekė daugiau nei 516 tūkst. Eur. Šiais metais planuojamų priemonių vertė yra ženkliai didesnė - 733 tūkst. Eur. Ypatingas dėmesys bus skiriamas pandemijos stipriausiai paveiktiems svetingumo sektoriuje dirbantiems verslams, į kurių veiklos skatinimą ir lengvinimą nukreipta didžioji dalis priemonių.
 

Tarp numatytų priemonių – atleisti verslo subjektus nuo vietinių rinkliavų už leidimų prekybos ir paslaugų teikimą miesto viešosiose vietose išdavimą (už visus 2021 m.); leidimus įrengti išorinę reklamą ant Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančių ar patikėjimo teise valdomų objektų ar teritorijų išdavimą (viso karantino laikotarpiu).
 

Kita paramos verslui priemonė - mokesčių sumažinimas bei atidėjimas. Mokesčių mokėtojams, įtrauktiems į VMI sudarytą pandemijos paveiktų įmonių sąrašą, ketinama 10 procentų sumažinti mokesčius už nekilnojamąjį turtą, žemę ir žemės nuomą už visus 2021metus. Praėjusiais metais savivaldybė verslo subjektus atleido nuo mokesčių už 314 tūkst. Eur.
 

Dar didesnę paramą suteikti ketinama sveikatingumo sektoriaus įmonėms, įtrauktoms į VMI sudarytą pandemijos paveiktų įmonių sąrašą - mokesčius už nekilnojamąjį turtą, žemę ir žemės nuomą už visus 2021metus joms siūloma mažinti 40 procentų. Tokiu būdu šiais metais joms suteiktų mokesčių lengvatų suma siektų apie 531 tūkst. Eur.
 

Klaipėdos miesto savivaldybė siūlo sudaryti galimybę atidėti savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos mokestį, jeigu nuomininkas negali naudotis išsinuomotomis patalpomis dėl šalyje paskelbto karantino. Taip pat siūloma karantino laikotarpiu 30 proc. sumažinti nuomos mokestį savivaldybės nekilnojamojo turto nuomininkams, kurie dėl paskelbto karantino negalėjo vykdyti veiklos arba jų veikla buvo apribota.
 

Nekilnojamojo turto mokesčio lengvatas ir šiemet numatyta teikti asmenims, vykdantiems Klaipėdos miesto istorinėse dalyse veiklą, susijusią su menu, dailiaisiais amatais, etnografiniais verslais bei  turizmą skatinančią veiklą. 2020 m. nekilnojamo turto mokesčių verslo subjektams, veikiantiems Senamiestyje, centre ir Smiltynėje, lengvatos siekė beveik 58 tūkst. Eur.
 

Planuojama tęsti praėjusių metų gerąją patirtį ir lauko kavines nemokamai aprūpinti dezinfekciniu skysčiu, skirtu saugiai aplinkai užtikrinti.
 

Numatoma lengvinti sąlygas verslo subjektams, norintiems užsiimti ar plėsti lauko kavinių, maisto furgonų ar kitas veiklas, kurioms reikalingi savivaldybės išduodami leidimai.
 

Verslui ketinama pasiūlyti lengvatines komunalinių atliekų rinkliavos bei mokesčių už kitas suteikiamas komunalines paslaugas sąlygas.
 

Bus tęsiami paramos verslui projektai: kofinansavimas per Vietos veiklos grupę vietos plėtros strategiją vykdomiems smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) plėtros projektams, bus tęsiamos savivaldybės konkurso būdu finansuojamos SVV paskatos.
 

Savivaldybė sieks užtikrinti vykdomų projektų tęstinumą, ieškant būdų nestabdyti vykdomų veiklų, išlaikyti užsakymų verslui srautą ir taip skatinti bei stimuliuoti ekonomiką. Numatyta tęsti ir pagal galimybes spartinti savivaldybės Strateginiame veiklos plane numatytų priemonių, investicinių projektų vykdymą, aktyviai ieškoti galimybių papildomai skolintis ir užtikrinti nepertraukiamą veiklų ir projektų finansavimą, taip pat ketinama dalyvauti visose valstybės siūlomose programose,  siekiant gauti ES finansavimą, valstybės investicijų programos lėšas.
 

Plano projektas bus pristatytas Klaipėdos pramonininkų asociacijos nariams bei Smulkaus ir vidutinio verslo tarybai, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams. Remiantis išdiskutuotu priemonių planu Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos specialistai rengs tarybos sprendimų projektus dėl lengvatų teikimo 2021 m. Tikimasi, kad savivaldybės taryba juos patvirtins jau vasario mėnesį.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.