Pradžia   /   Naujienos   /   „Portathon Baltic 2020“ pristato naujas komandas ir ambicingą iššūkį

„Portathon Baltic 2020“ pristato naujas komandas ir ambicingą iššūkį

Klaipėdos inicijuotas uosto technologijų hakatonas „Portathon Baltic 2020“ šiemet sulaukė susidomėjimo ne tik Europos šalyse. Į renginį, kuris rugsėjo 25-27 dienomis vyks ir virtualioje platformoje, užsiregistravo trys komandos iš Dubajaus, o taip pat dalyviai iš Lietuvos, Vokietijos, Švedijos, Lenkijos, Italijos.

„Tai, jog žinia apie šį jau antrus metus iš eilės organizuojamą hakatoną nuskriejo iki pat Vakarų Azijos verslo bei transporto hub‘u tituluojamo megapolio, liudija pasirinktos renginio krypties aktualumą bei tai, kad  daugelis uostams bei  verslui aktualių iššūkių yra universalūs. Dar labiau išaugęs renginio tarptautiškumas bei šiemet pasiūlyta galimybė prie hakatono prisijungti virtualiai iš bet kurio pasaulio kampelio, sudaro sąlygas labai įdomioms komandų ir atskirų specialistų bendradarbiavimo formoms, atveria naujų perspektyvų”, – akcentavo hakatoną inicijuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas.
 

„Portathon Baltic 2020“ dalyvių sąraše jau rikiuojasi apie 50 technologijų entuziastų. Didžioji dalis registravosi išsyk  susibūrę į komandas, tačiau yra ir pavienių inovatorių, kurie telks mišrias komandas su kitų sferų specialistais. Prisijungti dalyviai dar gali.

Šiemet renginio partnere vėl tapo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), prisijungė naujai įsteigtas Lietuvos jūrinis klasteris, pajėgos iš didžiausio Lenkijos uostamiesčio – organizacija „Gdansk-Gdynia-Sopot Metropolitan Area“  bei verslo inkubatorius "Starter".

„Portathon Baltic 2020“ taip pat užsitikrino  tarptautinių projektų „Smart Up BSR“, „Secmar“, „Connect 2 Small Ports“ palaikymą. Šią savaitę apie įsitraukimą į hakatoną patvirtino ir į mėlynųjų biotechnologijų vystymą nukreipto projekto „Alliance+“ partneriai iš 5 Baltijos jūros regiono šalių.
 

„Mūsų visų gyvenimo kokybė ir ateitis neatsiejama nuo gebėjimo apsaugoti ir tvariai panaudoti turimus jūrų ir pakrančių resursus. Projekto „Alliance+“ įsitraukimas į hakatono partnerių gretas yra išties vertingas, nes jo dėka temų ir iššūkių spektras taps dar platesnis bei atliepiantis šiandienos aktualijas“, – pažymėjo A.Sutnikas.

„Alliance+“ drauge su Klaipėdos mokslo ir technologijų parku jau anonsuoja naują dalyviams skirtą iššūkį, kviesiantį siūlyti sprendimus, padedančius mažinti vandens taršą panaudojant jūrų biologinius išteklius ar komponentus.


Geriausią sprendimą šioje kategorijoje pasiūlysianti komanda bus pakviesta dalyvauti „Alliance+“ mėlynųjų biotechnologijų akseleratoriuje, kuris yra sujungęs platų europinį ekspertų, mokslo institutų ir laboratorijų tinklą, padedantį startuoliams realizuoti jų inovatyvias idėjas.  
 

Jau anksčiau skelbtų „Portathon baltic 2020“ iššūkių spektras apims skaitmenizacijos logistikos sektoriuje, automatizuotos uostų įrangos, uosto terminalų  skaitmenizacijos, išmanių transporto ekosistemų, kibernetinio saugumo jūriniame sektoriuje kryptis.
 

„Portathon Baltic 2020” suteikia puikią galimybę pritraukti verslui itin reikalingų inovatyvių idėjų, tad uosto įmonės ir kitos organizacijos kviečiamos aktyviai įsitraukti iki rugsėjo 5 d. siūlant su šiomis kryptimis susijusius iššūkius el. p. projects@kmtp.lt.
 

Įdomiausius sprendimus, padedančius įveikti verslui, uostams ir uostamiesčiams aktualias problemas sugeneruosiančių komandų lauks solidūs prizai. Pernai jų fondas siekė 4 tūkst. Eur.


Dalyvių registracija: bit.ly/Portathon2020Registration

 

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.