Pradžia   /   Naujienos   /   SGD klasterio atstovai – tvariai energetikai skirtame Lietuvos ir Nyderlandų forume

SGD klasterio atstovai – tvariai energetikai skirtame Lietuvos ir Nyderlandų forume

Birželio 15 d. Vilniuje vyko tvariai ir tausojančiai energetikai skirtas aukšto lygio dvišalis Lietuvos ir Nyderlandų forumas, kurį organizavo Nyderlandų ambasada kartu su Energetikos ministerija ir VšĮ „Versli Lietuva“. Renginyje daugiausia dėmesio skirta SGD, vėjo energetikos, biomasės ir kitų energetikos sektoriaus sričių startuolių temoms.
 

Forumas tapo dar vienu patvirtinimu, jog glaudžius santykius energetikoje užmezgusi Lietuva ir Nyderlandai toliau siekia stiprinti abipusį bendradarbiavimą. Savo dalyvavimu renginį pagerbė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Nyderlandų Karaliumi Willemu - Alexanderiu.

Dvišalis forumas subūrė daugiau nei pusantro šimto Lietuvos ir Nyderlandų verslo atstovų. Į jų gretas įsiliejo ir Lietuvos SGD klasteriui priklausančių organizacijų delegatai. SGD klasterio veiklą koordinuojančiam Klaipėdos mokslo ir technologijų parkui atstovavo Plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Įmonių atstovai ne vien klausėsi forumo svečių pranešimų, bet ir aktyviai dalyvavo dvišaliuose (B2B) verslo  susitikimuose. Iš viso jų įvyko net 126.
 

„Turime įkvepiančių sėkmingo dvišalio bendradarbiavimo energetikoje pavyzdžių. Pirmiausia, tai mūsų bendri darbai ir projektai suskystintųjų gamtinių dujų srityje, kurie pradėti Lietuvai pasistačius SGD laivą-saugyklą „Independence“. Tikiu, kad tai tik pradžia, nes energetikos sektorius atveria daug naujų galimybių. Lietuva stovi ant pažangios ir progresyvios naujosios energetikos strategijos patvirtinimo slenksčio, todėl šiandien pats laikas pradėti kurti naujas bendras iniciatyvas atsinaujinančios energetikos ir energetikos inovacijų srityse“, – kalbėjo energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
 

Pusketvirtų metų veikiantis Klaipėdos SGD terminalas yra tarp efektyviausiai pajėgumus išnaudojančių SGD terminalų Europoje. Viena iš didžiausių dujų prekybos bendrovių pasaulyje Nyderlandų kompanija „Shell“ iš Klaipėdos terminalo mažos apimties SGD krovinius reeksportuoja  savo vartotojams Baltijos regione ir ketina šią veiklą toliau plėsti. Būtent „Shell“ pernai atliko ir pirmąją SGD perkrovos operaciją iš laivo „Independence“ į naują antžeminę paskirstymo stotį.
 

Perimdama Nyderlandų Karalystės Nacionalinės SGD platformos gerąją patirtį, Lietuva pernai įkūrė SGD platformą. Tarp šešių jos steigimo partnerių – ir Lietuvos SGD klasteris. Platformos tikslas yra stiprinti ir plėtoti šio kuro rinką bei su ja susijusias veiklas Lietuvoje. SGD srityje stebimas didelis augimas ir potencialas, todėl aktyvesnis dvišalis bendradarbiavimas paskatins aukštą pridėtinę vertę turinčių paslaugų ir technologijų kūrimą bei jų eksportą.
 

Dvišalį bendradarbiavimą energetikos inovacijų ir kompetencijų srityje sustiprino ir forumo metu  pasirašytas strateginės partnerystės susitarimas tarp Klaipėdos, Hanze taikomųjų mokslų ir Eindhoveno technologijos universitetų, apimantis bendradarbiavimą energetikos mokslinių tyrimų srityje.

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.